Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5672
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karpacz dostał pieniądze unijne na koncerty muzyczne młodzieży

Piątek, 20 grudnia 2013, 7:51
Aktualizacja: 7:52
Autor: Mea
W ramach współpracy polsko–czeskiej miasto pod Śnieżką zrealizuje transgraniczny projekt „Sztuka łączy narody” wraz z zaprzyjaźnionym miastem Jilemnice. – Wartość projektu, który rozpocznie się w styczniu 2014 r. to prawie 19 tys. euro, w tym kwota dofinansowania z Unii Europejskiej wynosi ponad 16 tys. euro – mówił Ryszard Rzepczyński, wiceburmistrz.

Wkład własny zostanie sfinansowany przez Urząd Miasta w Karpaczu. Dofinansowanie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 w ramach Funduszu Mikroprojektów Nisa-Nysa. Projekt polegać będzie na organizacji koncertów muzycznych oraz warsztatów artystycznych, w których uczestniczyć będą uzdolnione dzieci i młodzież z obszaru pogranicza polsko-czeskiego.

- Jilemnice są naszym długoletnim partnerem, z którym organizowaliśmy różne przedsięwzięcia m.in. remonty parków, szlaków czy też imprezy kulturalne. Tym razem postanowiliśmy zaprezentować naszych uczniów szkół muzycznych po obu stronach granicy. Wielu młodych muzyków mieszkających w Karpaczu uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze i to właśnie artyści z tej placówki zagrają cztery koncerty. Z czeskiej strony wystąpią uczniowie Základní Umělecká Škola w Jilemnicach – powiedział Ryszard Rzepczyński.

Pierwszy Koncert polsko - czeski odbędzie się 25 stycznia o godz. 15.00 w kościele parafialnym Nawiedzenia Najświętszej Maryi w Karpaczu. Wstęp jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group