Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8374
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowy finał WOŚP za nami

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 10:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileuszowy finał WOŚP za nami
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami finał 30. edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Jeleniej Górze dwa sztaby zebrały w sumie 438 308,28 zł, ale nie jest to ostateczna kwota, bowiem trwają jeszcze licytacje w serwisie allegro.

Z powodu silnego wiatru zmodyfikowano program niedzielnego finału, jednak większość wydarzeń odbyła się zgodnie z planem. Od godz. 15:00 ludzie otwartych serc (i portfeli) bawili się w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury, gdzie odbywały się występy artystyczne i licytacje.

Wystąpili uczestnicy pracowni wokalnej ZPP-CWU: Tosia Krajda, Milena Sula, Nikola Nowak, Maja Bogucka, Maja Zagiczek, Martyna Jeziorska, Artur Veinbergs, Julia waszkiewicz i Natalia Stich. Muzykę dawną zaprezentowali: Tymoteusz Niewiadomski, Lidia Cieplińska, Ada Konopa, Blanka Balasa, Hania Jeremenko oraz Barbara Rydecka. Nie zabrakło występu Tosi Sweklej z pracowni wokalnej JCK Muflon. Kulminacyjnym momentem imprezy były koncerty zespołu Sorter oraz Tantfreaky, a także główne licytacje, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Od kilku lat zamiast fajerwerków w finale odbywały się pokazy laserów, ale w tym roku organizatorzy postanowili odwołać pokaz. Zamiast tego, na scenie Karolina Lipska z zespołem Tantfreaky - wraz z organizatorami finału - wystąpiła po raz kolejny, a publiczność puściła "światełka do nieba" za pomocą latarek w smartfonach.

Od wielu lat, w Jeleniej Górze w zbiórkę angażują się dwa sztaby: przy ZST Mechanik oraz Hufca Karkonoskiego ZHP. Pierwszy z wymienionych zebrał 254 638,00 zł, a harcerze 183 670,27 zł. Nadal można licytować w serwisie allegro, więc ostateczna kwota będzie jeszcze wyższa.

Należy podziękować tym, którzy zdecydowali się wesprzeć WOŚP poprzez wrzut do puszki, bądź internetowo. Bardzo serdecznie dziękuję też wolontariuszom, którzy w trudną pogodę zdecydowali się wyjść i zbierać do puszki. Nawet jeśli nie będzie rekordu, to nie ma znaczenia - ważne jest serce - powiedział Robert Zapora, komendant Hufca Karkonoskiego ZHP.

W sumie, z dwóch jeleniogórskich sztabów na ulice wyszło ponad 400 wolontariuszy.

Twoja reakcja na artykuł?

45
62%
Cieszy
3
4%
Hahaha
6
8%
Nudzi
1
1%
Smuci
1
1%
Złości
17
23%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
197
Nigdy
22%
Rzadko
41%
Czasami
23%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group