Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6350
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jelonka od poniedziałku w kioskach

Niedziela, 1 czerwca 2008, 14:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: RED
REGION JELENIOGÓRSKI: Jelonka od poniedziałku w kioskach
Fot. Jelonka
W najnowszym, 86. wydaniu Tygodnika Jelonka, przeczytasz:

.
Wielka fuszerka
Krzywe chodniki, woda stojąca w rowach odwadniających i zapadające się studzienki, tak wyglądają najważniejsze ze świeżo wyremontowanych ulic w ramach największej drogowej inwestycji ostatnich lat w Jeleniej Górze. Urzędnicy nie odebrali dróg, inwestor musi wykonać szereg poprawek. W przeciwnym razie nie otrzyma pieniędzy.

Dwunastolatkom poszło kiepsko
W tym roku szóstoklasiści z Jeleniej Góry nie popisali się na testach. Średnia wyników to zaledwie 25, 5 na 40 punktów. To zacznie słabiej niż roku ubiegłym. Dlaczego tak się stało?

Wyciągają ręce po grosiki
Od czerwca mieszkańcy budynków komunalnych będą płacić oddzielnie za wodomierz główny. – To kolejny chwyt, aby wyciągnąć od nas pieniądze – denerwują się ludzie. – To przecież grosze, a i tak mieszkańcy ponosili te opłaty, tylko w innej formie – wyjaśnia Krystyna Jankowiak-Witek, dyrektor ZGL Południe.

Załoga nie popuści
Zarząd firmy proponuje wzrost pensji tylko niektórym, za to wszystkim chce dać wysokie premie. Związki zawodowe odrzuciły ten pomysł i weszły w spór zbiorowy. Czy w największym zakładzie w mieście dojdzie do strajku? Jakim wynikiem finansowym przedsiębiorstwo zakończyło ubiegły rok?

Życie na przystanku
Pędzący ma złamanie karku samochód omal nie zabił kilku nastolatków z Komarna, którzy siedzieli na przystanku autobusowym. Młodzież często przesiaduje w tym miejscu, bo... nie ma nic innego do roboty. – To się wkróce zmieni – zapewnia sołtys Roman Madeksza, który robi wszystko, by wieś przestała być traktowana jako „sypialnia” Jeleniej Góry.

Pociągi pod specjalnym nadzorem
Fascynował się nimi Bohumil Hrabal, poeta przeklęty Rafał Wojaczek spędzał w nich noce podróżując, aby mieć dach nad głową. Dla bezdomnego emeryta kolejowego stały się domem: z darmowym biletem zjeździł Polskę wzdłuż i wszerz, bo nie miał się gdzie podziać. Co mają w sobie, że wciąż inspirują?

Obszerne fotoreportaże
Rynkiem rządziły dzieci – z Dnia Dziecka na placu Ratuszowym
Szczęśliwa „trzynastka” dla Pauliny - z wyboru Miss Polonia Ziemi Jeleniogórskiej.

Poborowy interes
Za dwa lata obowiązkowa służba wojskowa będzie już tylko wspomnieniem. Zamiast armii z poboru pojawi się wojsko zawodowe. Ale to nie koniec zmian w polskich koszarach. Wojsko zrobiło kolejny „ukłon” w stronę poborowych, którym już teraz zamierza płacić za odbycie służby.

W numerze ponadto:
– porcja rozmaitości
– poradnik Jelonki i poradnik medyczny
– prawie 700 ogłoszeń drobnych
– dwie strony sportu
– Jelonka wczoraj

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group