Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6933
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jeden procent podatku dla organizacji z Jeleniej Góry

Wtorek, 21 lutego 2012, 8:32
Aktualizacja: 8:32
Autor: Angela
Zbliża się okres rozliczeń PIT– ów, i szansa na przekazanie swojego 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. W tym roku jest to prostsze niż dotychczas.

Po wyliczeniu kwoty podatku za 2011 r. w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujemy numer, pod jakim widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym organizacja, której chcemy przekazać 1% należnego podatku. Numer ten znajdziemy na liście publikowanej przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także w bazie ngo.pl pod linkiem: http://wiadomosci.ngo.pl/wiadomosci/722870.html

Zanim wpiszemy numer KRS – upewnijmy się, że wybrana przez nas organizacja znajduje się w wykazie OPP uprawnionych do otrzymywania 1% za 2011 rok. Może się okazać, że organizacja, którą wspieraliśmy od lat, w tym roku nie znalazła się w wykazie. Wówczas nie możemy przekazać jej 1% podatku. Jeżeli błędnie wpiszemy numer KRS organizacji do formularza PIT, wówczas Urząd Skarbowy zwróci się do nas z prośbą o poprawienie tego błędu. Może to uczynić korespondencyjnie lub poprzez telefon albo e-mail (o ile podamy odpowiednie dane kontaktowe w zeznaniu).

Wykaz OPP uprawnionych do otrzymywania 1% za 2011 r. będzie aktualizowany jeszcze jeden raz, do 15 marca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group