Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Jaki materac wybrać?

Piątek, 13 marca 2020, 21:08
Aktualizacja: Czwartek, 19 marca 2020, 14:01
Autor: TS
Polska: Jaki materac wybrać?
Fot. ts
Czy poszukujesz materacu dostosowanego do Twoich potrzeb? Jeśli tak, trafiłeś pod odpowiedni adres! W niniejszym artykule omówimy dla Ciebie kilka zagadnień, które pomogą Ci w dokonaniu właściwego wyboru. Zapraszamy!

Czy wybór materaca ma znaczenie?
Bez wątpienia! Materac służy nam do snu i odpoczynku. W pozycji leżącej spędzamy średnio 8 godzin dziennie. Z tych względów warto zainwestować w produkt wysokiej jakości. Chodzi tu nie tylko o wygodę, lecz także o korzyści zdrowotne dla naszego ciała. Zwróć uwagę, że 8 godzin to aż 1/3 doby. Idąc tym tropem, w pozycji leżącej spędzamy 1/3 całego życia! To, na czym śpimy, nie powinno pozostawać więc dla nas bez znaczenia.

Twardość materaca
Często mówi się, że ludzie powinni spać na twardych powierzchniach. W rzeczywistości w stwierdzeniu tym kryje się tyle prawdy, co i wygody. Zostało ono ukute kilkadziesiąt lat temu, kiedy to twardość i wytrzymałość materaca były jedynymi wyznacznikami jego jakości. Jak należy zapatrywać się na tę kwestię? Jakie są fakty?
Fakty – oparte na dotychczasowych badaniach – mówią jednogłośnie, że materac nie powinien być ani twardy, ani miękki. Można powiedzieć, że należy szukać w tej kwestii złotego środka. Materac idealny dostosuje się naturalnych krzywizn kręgosłupa i ciała. Aby jednak dopasować produkt do swoich preferencji tak doskonale, należy go po prostu przymierzyć. Oprócz tego warto porównywać parametry interesujących nas modeli z parametrami naszego ciała. Każda dodatkowa sugestia jest w tej kwestii na wagę naszego zdrowia.
W niektórych modelach mamy do czynienia z tak zwanymi strefami twardości. Oznacza to zastosowanie w materacu wydzielonych obszarów różniących się od siebie twardością. Niestety rozwiązanie to nie sprawdzi się, jeśli Twój wzrost lub/i budowa ciała nie odpowiadają rozmieszczeniu stref twardości.

Materiał
Istnieje wiele rodzajów materiałów służących do tworzenia materacy. Biorąc pod uwagę to kryterium, wyróżnia się:
• Materace kieszeniowe. Wykonuje się je z użyciem sprężyn kieszeniowych. Nie są one połączone ze sobą drutami, lecz tkaniną. Rozwiązanie to owocuje znacznie większą elastycznością niż w przypadku klasycznych modeli. Co więcej, dzięki ograniczeniu ilości metalowych elementów, materace kieszeniowe nie skrzypią, ani nie wydają żadnych innych, tak niepożądanych w sypialni dźwięków.
• Materace lateksowe. Pianka lateksowa tworzona jest poprzez połączenie lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem z drzewa kauczukowego. Otrzymana w ten sposób mieszanka wyjątkowo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając tym samym bardzo komfortowy wypoczynek.
• Materace piankowe. Kategoria ta jest bardzo szeroka, bowiem na rynku istnieje ogromna różnorodność pianek wykorzystywanych w projektowaniu materaców. Z reguły dopasowują się one do kształtu ciała pod wpływem zarówno jego nacisku, jak i temperatury.
Istnieje jeszcze kilka kategorii materiałowych, które można by wyróżnić w tym miejscu. Dopóki pozostajemy jednak w temacie regularnych materacy użytkowych, powyższe propozycje można uznać za w pełni wystarczające. Jednocześnie nie chcemy pozostawić Cię bez propozycji najlepszych modeli z różnych kategorii. Zobacz tutaj, a znajdziesz wiele renomowanych modeli materacy stworzonych na podstawie różnych materiałów wysokiej jakości.

Pokrowiec
Kupując materac pamiętaj, aby zaopatrzyć się także w odpowiedni pokrowiec. Nie tylko ochroni on materac przez zniszczeniem, lecz także zapewni odpowiednią izolację i higienę, a także doda pozytywnych wrażeń wizualnych. Wybierając pokrowiec pamiętaj jednak, aby nie postawić na model, który mógłby wywołać u Ciebie reakcję alergiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group