Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 12361
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja w Żeromie

Czwartek, 31 maja 2018, 9:23
Aktualizacja: Piątek, 1 czerwca 2018, 7:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integracja w Żeromie
Fot. Przemek Kaczałko
Już po raz 28. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 odbył się Bal Integracyjny, na który społeczność Żeroma zaprasza uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego. Impreza, która ma wspaniałą tradycję po raz kolejny sprawdziła się i wszyscy bawili się wspaniale.

Tym razem do szkoły przy ul. Kochanowskiego przybyli uczniowie Szkoły Podstawowej SOSW z Wolności. Impreza, która odbywa się w okolicach Dnia Dziecka zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów Żeroma, a do udziału są wybierani ci, którzy nie mają problemów z nauką.

- Zawsze mamy pełną pulę chętnych, którzy nam pomagają. Taka impreza daje bardzo dużo radości, ale też naukę tolerancji. Jesteśmy wszyscy razem, bawimy się wspólnie - powiedziała Anna Chrapusta, pedagog szkolny w ZSO Nr 1.

Zabawa rozpoczęła się od prezentacji spektaklu przygotowanego przez podopiecznych placówki przy ul. Wolności. Przedstawienie jest wynikiem przygotowań do Przeglądu Zespołów Szkół Specjalnych, który odbył się w Wojcieszowie i tam aktorzy z Jeleniej Góry zostali wyróżnieni. Było to przedstawienie pt. "Lampa Alladyna w nowej odsłonie", które powstało pod okiem Ewy Poniatowskiej, Katarzyny Bugajewicz i Moniki Mikulskiej.

- Zespół Bajeczka to skład zmienny, są to dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, więc kosztowało to ich dużo pracy. Pięknie zaśpiewali i zagrali - wyznała Monika Mikulska, logopeda i nauczycielka muzyki w SOSW.

Uczestnicy podkreślali, że to bardzo ważna inicjatywa młodzieży z Żeroma.

- Nasze dzieci potrzebują tej integracji. Lęki przed niepełnosprawnością wynikają z tego, że nie znamy tych ludzi, a dzięki takim imprezom młodzież może zobaczyć, że oni też wiele potrafią i są wspaniali - dodała Monika Mikulska, która przyznaje, że po powrocie do swojej placówki podopieczni długo i mile wspominają bal w ZSO Nr 1.
- Brakuje rozmów, spotkań. Rodzice często nie tłumaczą swoim dzieciom, że wśród nas są niepełnosprawni - To dla nas wyzwanie, ale też dobry moment, żeby pokazać, że potrafimy nie tylko się uczyć, ale też bawić i integrować - wyznała Julia Szemberska, uczennica Żeroma.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
982
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group