Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5647
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Ile kosztowała impreza sylwestrowa?

Sobota, 3 stycznia 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Angela
Jelenia Góra/Kraj: Ile kosztowała impreza sylwestrowa?
Fot. Archiwum Jelonki.com
W tym roku jeleniogórska publiczność bawiła się w noc sylwestrową przy hitach zespołu Blue Cafe, przed występem którego o dobry nastrój uczestników zadbał Maciej Wowk z Muzycznego Radia, serwujący znane przeboje z Polski i zagranicy. A o północy nie zabrakło fajerwerków. Ile Miasto wydało na tę zabawę?

Jak mówi Irena Kempisty, naczelnik Wydziału Kultury i Turystyki Urzędu Miejskiego w Jeleniej Górze, cały koszt imprezy to 150 tys. zł brutto. - W tym są: koszty ochrony, obsługi technicznej, wynajęcia sceny, sprzątania przed i po imprezie, opieki medycznej i oczywiście gwiazdy wieczoru – wymienia Irena Kempisty.

Dla porównania - Świdnica na tegorocznego Sylwestra wydała około 65 tys. zł brutto, a gwiazdą wieczoru był tam zespół Manchester. Dodatkowo wieczór umilał Dj Pablo. Tradycyjnie były tam też fajerwerki i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

W zeszłym roku impreza sylwestrowa na jeleniogórskim Rynku kosztowała natomiast około 100 tys. zł, a dla publiczności zagrał zespół Oddział Zamknięty. Dwa lata temu na zabawę sylwestrową - jak w „Rio de Janeiro” z pokazem oraz nauką samby, fajerwerkami, konkursami dla publiczności, wyborami Królowej Samby, DJ Pawłem Żyłą, zespołem Holiday oraz gwiazdą wieczoru: zespołem MANCHESTER – wydano 45 tys. zł.

A ile kosztowała impreza sylwestrowa w największych miastach w Polsce? Najdroższy Sylwester był oczywiście w Warszawie. Kosztował ok. 3 mln złotych. Na Stadionie Narodowym wystąpiły w tym roku zespoły: Hey i Budka Suflera, Artur Rojek, a także Dash Berlin i Jason Derulo. Wrocław wydał ok. 2 mln zł, a na scenie zagrali m.in. Bajm, Margaret, Piersi i Pectus oraz Bracia, Lemon i Piersi. Kraków za Sylwestra zapłacił ok. 2 mln złotych. Tam wystąpili: Agnieszka Chylińska, Maciej Maleńczuk, Kayah, Grzegorz Hyży oraz zespoły: Zakopower, IRA, Wilki, Feel, Red Lips i Future Folk. Koszt Sylwestra w Poznaniu to około 350 tys. zł, a w Szczecinie około 250 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group