Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 5369
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gwiazdy filmu w Karpnikach

Środa, 23 lipca 2008, 7:46
Aktualizacja: 7:47
Autor: JSL
JELENIA GÓRA: Gwiazdy filmu w Karpnikach
Fot. Archiwum
Gratka dla kolekcjonerów autografów. Już niedługo do Karpnik zawitają m. in. Jiri Menzel, Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr.

Niedaleko Jeleniej Góry zostanie nakręconych większość scen do polsko-czeskiej produkcji filmowej opowiadającej historię zagubionego polskiego czołgu. „Operacja Dunaj” nawiązuje do prawdziwej historii polskiego czołgu, który zgubił się w lesie podczas inwazji wojsk Układu Warszawskiego na Czechosłowację w 1968 roku. Z tą jednak różnicą, że wydarzenia te miały najprawdopodobniej miejsce w okolicach Złotoryi.

Pierwszy klaps na planie zdjęciowym ma paść na początku sierpnia, a prace zakończą się najprawdopodobniej w połowie września. Premiera filmu planowana jest na sierpień przyszłego roku i odbędzie się równolegle w Warszawie i Pradze.

Opiekę artystyczną nad filmem sprawuje czeski laureat Oscara Jirí Menzel, reżyser głośnych ekranizacji dzieł Bohumila Hrabala (choćby „Pociągi pod specjalnym nadzorem”) który wcieli się również w rolę jednej z głównych postaci. Na planie nie zabraknie też czołowych polskich aktorów. Karpniki odwiedzą m. in. Zbigniew Zamachowski, Maciej Stuhr, Tomasz Kot i Przemysław Bluszcz oraz wielu innych polskich i czeskich artystów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group