Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5394
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Goście z drugiej strony Karkonoszy z wizytą u nas

Niedziela, 3 maja 2015, 8:47
Aktualizacja: 8:51
Autor: Krzysztof Tęcza
Region: Goście z drugiej strony Karkonoszy z wizytą u nas
Fot. Krzysztof Tęcza
Z końcem kwietnia w regionie gościła grupa samorządowców z czeskiej strony Karkonoszy. Ich wizytę, na zlecenie strony czeskiej, zorganizował Związek Gmin Karkonoskich w Bukowcu. Goście mieli okazję poznać wiele ciekawych miejsc, zarówno tych szeroko znanych, jak i prawie wcale.

Czescy burmistrzowie swoją wizytę rozpoczęli od Szklarskiej Poręby, w której odwiedzili Muzeum Carla i Gerharda Hauptmannów oraz Dom Wlastimila Hofmana. Tam też zostali przywitani przez burmistrza Szklarskiej Poręby Mirosława Grafa. Następnie zapoznali się z procesem produkcji kryształów w Hucie Julia w Piechowicach. Tam zostali przyjęci przez zastępcę burmistrza Dorotę Piróg.

Kolejną atrakcją, jaka została przedstawiona gościom było Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze-Cieplicach wraz z Wirtualnym Muzeum Fresków Barokowych. Następnie goście zwiedzili pałac Schaffgotschów oraz Termy Cieplickie.

Wieczorem w Chacie za Wsią odbyło się szkolenie z zakresu pozyskiwania i wykorzystywania funduszy unijnych a następnie zapoznanie z burmistrzami i wójtami z naszego terenu. W spotkaniu udział wzięła także starosta powiatu jeleniogórskiego Anna Konieczyńska.

Drugi dzień goście z Czech rozpoczęli od odwiedzin Parku Miniatur Budowle Świata, w którym przywitał ich wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. Następnymi obiektami, które zwiedzali czescy samorządowcy był Pałac w Wojanowie, Zamek w Karpnikach, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz Hotel Gołębiewski.
Duże zainteresowanie wzbudziła wizyta w Karkonoskim Centrum Gospodarki Odpadami w Kostrzycy. Gości zainteresowało nie tylko jak sobie w dzisiejszych, trudnych czasach daje radę takie przedsiębiorstwo, ale przede wszystkim w jaki sposób realizuje ono swoje podstawowe zadania.

Podsumowaniem wizyty było spotkanie w siedzibie Związku Gmin Karkonoskich w Pałacu Bukowiec a następnie wizyta w Kowarach, gdzie przyjęła ich burmistrz pani Bożena Wiśniewska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group