Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5631
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BOROWICE: Gitarą i… z deszczem

Niedziela, 25 lipca 2010, 8:27
Aktualizacja: 14:04
Autor: Natasza
BOROWICE: Gitarą i… z deszczem
Fot. Natasza
Na mokrej, borowickiej polanie wybrzmiała kolejna edycja imprezy „Gitarą i…”. Plany organizatorów popsuło załamanie pogody. Ulewa z pewnością zniechęciła część publiczności. Dotarli najbardziej wytrwali miłośnicy piosenki i kabaretu z dobrym tekstem.

W piątek jako pierwsza pojawiła się „Wolna Grupa Bukowina” wraz z „Sielanką o Domu” oraz zespół organizatorów serdecznie witający przybyłą publikę. Aby podkręcić nieco chłodną atmosferę przybył również kabaret „Żak i Szpak”, który wykonał wesołe piosenki.

Zaraz po ich występie przybyło sporo widowni i pojawiło się lekkie zniecierpliwienie, gdyż wszyscy czekali na Renatę Przemyk, a kiedy już weszła na scenę i z głośników popłynęły pierwsze dźwięki temperatura podniosła się jeszcze bardziej, nie wspominając już o kulminacyjnym momencie, kiedy Renata wykonała swój największy przebój „Babę zesłał Bóg”.

Pożegnała się i zeszła ze sceny. Emocje opadły, lecz nie długo, ponieważ chwilę po niej pojawiła się Katarzyna Nosowska. Pierwszy dzień borowickich spotkań z poezją zakończył się po północy, gdzie o tej porze podstawiono specjalny autobus jadący do Dworca Głównego, by umożliwić publiczności dojazd do domów.

Drugi dzień rozpoczął się wcześniej, zimniej i znacznie spokojniej. Ale pod koniec też nie zmieniło się wiele. Chłodny wiatr, niska temperatura oraz brak wielkich gwiazd estrady źle wpłynęły na frekwencję. Wystąpiła Ania Ziobrowska, zespół „Chszonszcze”, ponownie „Wolna Grupa Bukowina”, Jarosław Wasik oraz najbardziej wyczekiwany Alosza Awdiejew.

Festiwal prowadził osamotniony Grzegorz Zak. Miał mu towarzyszyć Jacek Grondowy, aktor Teatru im. Norwida, ale okazało się, że nowy termin imprezy kolidował z jego planami wakacyjnymi. „Gitarą i…” zorganizowane przez gminę Podgórzyn odbyło się przy wsparciu Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
830
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group