Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 8044
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Gdy chory psychicznie terroryzuje rodzinę…

Czwartek, 19 grudnia 2013, 8:10
Aktualizacja: Piątek, 20 grudnia 2013, 8:33
Autor: Mea
– Syn chory psychicznie grozi mi śmiercią, nie wiem co mam robić – zadzwoniła do redakcji mieszkanka Mysłakowic. Co w takiej sytuacji? Wezwać pogotowie, a w skrajnych przypadkach, także policje i zgłosić problem w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze pod numerem telefonu 75 643 91 00.

- W ubiegłym tygodniu mój 39-letni syn znowu biegał za mną ze scyzorykiem i groził, że mnie zabije. Mieszka obok mnie w komórce przystosowanej do mieszkania . Przez schizofrenię ma napady agresji, obawiam się o swoje życie. Gdy wzywam policję, przyjeżdża i informuje mnie, że skoro syn już się uspokoił, to nic nie mogą zrobić i, że do osoby chorej powinnam wzywać pogotowie – mówiła mieszkanka Mysłakowic.

- Do sądu złożyłam wniosek o eksmisję, bo syn ma swoje mieszkanie po ojcu. Staram się też o jego ubezwłasnowolnienie, ale decyzja ma zapaść dopiero w styczniu. Do tego czasu nie wiem, czy nie zrobi mi krzywdy. Boję się go - dodała.

Policja potwierdza, że otrzymywała zgłoszenia o agresywnym zachowaniu syna mieszkanki Mysłakowic. – Od sierpnia policja interweniowała już w tej sprawie pięć razy. Zazwyczaj mężczyzna uspokajał się przed przyjazdem policji lub uciekał. Jedynie we wrześniu był na tyle agresywny, że policjanci wezwali pogotowie ratunkowe. Na początku grudnia otrzymaliśmy już dwa zgłoszenia w tej samej sprawie – poinformowała Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Dyrektor Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze Dariusz Kus mówi, że w takich przypadkach należy dzwonię po karetkę. Ratownicy sobie z takim pacjentem na pewno poradzą.

Przy konfliktach rodzinnych, czy też przemocy domowej, również gdy osoba chora psychicznie jest agresywna, pomocy udziela też Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Jeleniej Górze. Wzywa wtedy odpowiednie służby np. policję lub pogotowie ratunkowe. Ponadto można tu uzyskać pomoc psychologiczną, psychiatryczną i prawną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
330
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group