Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 4091
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Flashmoby i lipduby czyli zimowe warsztaty w "Muflonie"

Niedziela, 2 marca 2014, 8:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 3 marca 2014, 7:44
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Flashmoby i lipduby czyli zimowe warsztaty w "Muflonie"
Fot. Organizator
Spontaniczna zabawa, kreatywne działania, happeningowe aktywności – tak w skrócie można opisać dwa tygodnie niezwykłych zimowych warsztatów artystycznych, które podczas ferii zorganizował Miejski Dom Kultury "Muflon".

Ponad 50 dzieci ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry i okolic przez dwa tygodnie miało okazję sięgnąć do „zabawy”, która pomaga zdobyć cenne doświadczenia, jest niezwykłą aktywnością, a przy tym sprawia ogromną frajdę. Flashmoby i lipduby, bo o nich mowa, błyskawicznie zintegrowały podczas wspólnej pracy uczestników warsztatów.

Podczas zajęć dzieci zdobyły wiedzę teoretyczną i nauczyły się wykorzystywać swoją kreatywność do tworzenia oryginalnych projektów i działań. W ten sposób w pierwszym tygodniu powstał zabawny flashmob - na przystanku autobusowym przed budynkiem MDK "Muflon" pojawił się rząd ponad dwudziestu krzeseł, na których przed przyjazdem autobusów zasiadały dzieci czytające gazety, budząc zdziwienie, zaskoczenie i szczery uśmiech wśród czekających na przystanku i pasażerów spoglądających przez okna autobusów.

W drugim tygodniu uczestnicy warsztatów zrealizowali dwa lipduby - kolorowy i zabawny do piosenki "Witajcie w naszej bajce" z Akademii Pana Kleksa i czarno-biały, niosący przesłanie o potrzebie kontaktu z drugim człowiekiem i mocy wypowiadanych słów do utworu zespołu Akurat "I dlatego lubię mówić z tobą". Wszystkie filmy zrealizowane podczas zimowego wypoczynku można będzie obejrzeć na stronie internetowej "Muflonu": www.muflon.sobieszow.pl

Podczas warsztatów dzieci brały również udział w warsztatach plastycznych i muzycznych oraz tworzyły scenografię do artystycznych działań. Spotkały się z przedstawicielami straży miejskiej, policji, straży pożarnej i granicznej, którzy uczyli podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najmłodsi uczyli się także tolerancji i integracji, ponieważ MDK "Muflon" zaprosił do udziału w tegorocznych warsztatach dzieci niepełnosprawne, zapewniając wykwalifikowanego specjalistę.

Wielką atrakcją okazała się wizyta w Termach Cieplickich - jako jedne z pierwszych gości, dzieci bawiły się w basenach z wodą termalną i na zjeżdżalniach. Na zakończenie każdego turnusu odbył się pokaz dla rodziców, a uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group