Czwartek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 7151
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ferie zimowe w aquaparku

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 9 stycznia 2008, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2008, 8:35
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie, którzy planują w lutym wypady do Wrocławia, będą jeździć nie tylko do tamtejszego zoo, lecz także do parku wodnych rozrywek. Ma otworzyć swoje podwoje tuż przed feriami zimowymi.

Tak nieoficjalnie donosi środowa Polska Gazeta Wrocławska zdradzając dzień otwarcia największego na Dolnym Śląsku parku wodnego. Będzie to 8 lutego. Jego powstawanie pełne było kontrowersji, a termin uruchomienia – przesuwany.

Wciąż trwa także zakulisowy spór między miastem, a spółką, która miała pierwotnie parkiem zarządzać, ale została – jej zdaniem – bezprawnie od tego odsunięta. Aquaparkiem – jak podaje gazeta – zainteresowało się także Centralne Biuro Antykorupcyjne.

A samym parku czekać na chętnych będzie basen ze sztuczną falą i plażą z imitacją klimatu śródziemnomorskiego, zjeżdżalnia skocznia zwana zjeżdżalnią Małysza oraz niecka zewnętrza z wodą o temperaturze około 40 stopni Celsjusza.

W Jeleniej Górze w ubiegłym roku minęło 10 lat od ogłoszenia konkursu na projekt aquaparku w Cieplicach. Żadna z kilku nagrodzonych prac nie została zrealizowana. Zaś sam aquapark jest punktem przetargowym i hasłem w kolejnych kampaniach wyborczych.

W tym roku ma się zacząć budowa cieplickiego wodnego centrum rehabilitacyjnego na terenie niedokończonej konstrukcji basenu sanatoryjnego. Nie będzie to jednak park wodnych rozrywek. Taki najbliżej realizacji w powiecie jeleniogórskim jest w Karpaczu. Będzie stanowił część powstającego hotelu giganta Gołębiewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~monia 9-01-2008 8:05
no jeszcze w hotelu jan szykuje sie powstanie sporej niecki basenowej z rurowymi slizgawkami :)
~Ahoj 9-01-2008 11:57
Marek Obrębalski zbudował nam aquapark we Wrocławiu, to CUD. Natychmiast konferencja prasowa Łużniaka i Szereniuka, Pokoja i Zawiły! To wielki sukces naszego miasta, że mamy aquapark we Wrocławiu!!
~Slash 9-01-2008 13:58
No i był tak miły, że powstało z 10 minut drogi od dworca PKP Dba o Nas ;)
~ShreK 9-01-2008 15:18
no i pieknie... Mialo byc w Cieplicach ale nie bedzie :) Poczekamy co jeszcze nam obiecaja kolejne "wladze"... pozdrawiam !
~By żylo się lepiej. Wroclawiowi! 9-01-2008 16:27
To wszystko dzięki temu, ze pan Obrębalski wszedl do komitetu honorowego Euro 2012.
~ja 9-01-2008 19:50
miasto musi przecież zrobić parę odwiertów próbnych za parę milionów pln bo wciąż nie wiadomo gdzie są gorące źródła i czy w ogóle są
~oem 9-01-2008 21:44
w Wałbrzychu kończy się budowa hali lekkoatletycznej, która dla Wałbrzycha jest "za duża" ale kluby wrocławskie już zapowiadają, że będą tam ćwiczyć bo we Wrocławiu nie mają takich warunków
~Mr. T 10-01-2008 0:40
Polecam aqapark w Sopocie bardzo przyjemnie można spędzić czas tyle ze $ sporo jak na godzinkę. No ale sztuczna rzeka to jest to
~Zbigniew 12-01-2008 9:39
Wrocławski Park Wodny Zdaniem fachowców najlepszy polski aquapark. Wielki kompleks basenów obsługiwanych przez supernowoczesne urządzenia. Miał ruszyć już kilkanaście miesięcy temu. Inwestorem została firma, z udziałem miasta Wrocław i niemieckiej firmy InterSpa. Niestety, za sprawą nierzetelnych wykonawców inwestycja sporo się opóźniła. Lada dzień budowa oficjalnie się zakończy, ale kiedy będziemy mogli popływać, nie wiadomo. Na dodatek trwa sądowy spór między gminą Wrocław a InterSpa. Jeśli go przegramy, miejski budżet zapłaci niemieckiej firmie gigantyczne odszkodowanie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group