Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7567
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Ferie zimowe w aquaparku

Środa, 9 stycznia 2008, 7:51
Aktualizacja: Czwartek, 10 stycznia 2008, 8:35
Autor: TEJO
Dolny Śląsk: Ferie zimowe w aquaparku
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanie, którzy planują w lutym wypady do Wrocławia, będą jeździć nie tylko do tamtejszego zoo, lecz także do parku wodnych rozrywek. Ma otworzyć swoje podwoje tuż przed feriami zimowymi.

Tak nieoficjalnie donosi środowa Polska Gazeta Wrocławska zdradzając dzień otwarcia największego na Dolnym Śląsku parku wodnego. Będzie to 8 lutego. Jego powstawanie pełne było kontrowersji, a termin uruchomienia – przesuwany.

Wciąż trwa także zakulisowy spór między miastem, a spółką, która miała pierwotnie parkiem zarządzać, ale została – jej zdaniem – bezprawnie od tego odsunięta. Aquaparkiem – jak podaje gazeta – zainteresowało się także Centralne Biuro Antykorupcyjne.

A samym parku czekać na chętnych będzie basen ze sztuczną falą i plażą z imitacją klimatu śródziemnomorskiego, zjeżdżalnia skocznia zwana zjeżdżalnią Małysza oraz niecka zewnętrza z wodą o temperaturze około 40 stopni Celsjusza.

W Jeleniej Górze w ubiegłym roku minęło 10 lat od ogłoszenia konkursu na projekt aquaparku w Cieplicach. Żadna z kilku nagrodzonych prac nie została zrealizowana. Zaś sam aquapark jest punktem przetargowym i hasłem w kolejnych kampaniach wyborczych.

W tym roku ma się zacząć budowa cieplickiego wodnego centrum rehabilitacyjnego na terenie niedokończonej konstrukcji basenu sanatoryjnego. Nie będzie to jednak park wodnych rozrywek. Taki najbliżej realizacji w powiecie jeleniogórskim jest w Karpaczu. Będzie stanowił część powstającego hotelu giganta Gołębiewski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group