Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6728
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Ekspert radzi: od czego warto zacząć trening

Wtorek, 30 października 2018, 13:13
Aktualizacja: 13:26
Autor: Małgorzata Myćka
Jelenia Góra: Ekspert radzi: od czego warto zacząć trening
Fot. Użyczone
W dzisiejszych czasach kult ciała opanował niemal cały świat. Moda na zdrowe odżywianie i ćwiczenia zawładnęła większością ludzi. – Jeżeli zauważyłaś, że Twoje ciało nabrało obfitych kształtów, a Ty masz mniej energii – najlepszym sprzymierzeńcem w tej walce będą ćwiczenia połączone w racjonalny sposób odżywianiem – mówi Kamila Dubaniewicz.

Jak zacząć swoją przygodę z treningiem redukującym tkankę tłuszczową? Przede wszystkim należy zaplanować swój pierwszy cały tydzień treningowy. Co to znaczy? Należy wyznaczyć sobie stałe pory treningów, minimum 3 razy w tygodniu. Należy oczywiście uwzględnić przerwy na regenerację.

Każdy trening należy rozpocząć od rozgrzewki np. na rower stacjonarnym bądź bieżnia czas to ok. 5-10 minut pamiętając, aby utrzymywać tempo „bez zadyszki”. Kolejny etap to trening obwodowy, czyli trening całego ciała. Może być to trening zmienny lub ten sam powtarzany 3 razy w tygodniu, wszystko zależy od upodobań.

Trening obwodowy możemy zacząć od: 2 ćwiczeń na mięśnie nóg, 2 ćwiczeń na mięśnie klatki piersiowej, 2 ćwiczenia na mięśnie pleców. Następnie 2 ćwiczenia na mięśnie naramienne i na końcu 2 ćwiczenia na mięśnie brzucha.

Trening najlepiej jest zakończyć ćwiczeniami aerobowymi około 20 - 30 minut (jak w rozgrzewce ) utrzymując tempo bez zadyszki. Ważne jest, aby pamiętać, że na początku kiedy zaczynami pierwsze treningi nie stosować dużych ciężarów. Zaczynamy zawsze od ćwiczeń na małych obciążeniach, ale z dużą ilością powtórzeń np.: 3 serie po 15 - 20 powtórzeń. Jeżeli z małymi obciążeniami jest Ci dalej za ciężko, wykorzystaj ciężar własnego ciała.

Oczywiście, żeby były efekty w postaci zmniejszonych obwodów ciała należy trening połączyć z racjonalnym odżywianiem.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
9%
Złości
4
36%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group