Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9805
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Pośladki marzeń!

Środa, 13 lutego 2019, 12:34
Aktualizacja: 12:39
Autor: Małgorzata Myćka
Jelenia Góra: Pośladki marzeń!
Fot. Użyczone/fot. Konrad Żurawski
W klubach fitness i na siłowniach przybywa kobiet, które poskromiły swój strach przed ciężarami i dużym wysiłkiem. Większość z nich zdecydowała się na takie treningi, aby zbudować idealne pośladki (zaokrąglone i podniesione). Oczywiście, można wyćwiczyć takie pośladki, ale czy jest to takie proste jak by się mogło wydawać? Nasz ekspert pani Kamila spieszy nam z pomocą.

Większość ludzi wykonuje w dzisiejszych czasach swoją pracę w pozycji siedzącej, przez co mięśnie pośladkowe przestały być w ciągu dnia wystarczająco pobudzane do aktywności. Należy pamiętać, że głównym zadaniem mięśnia pośladkowego wielkiego jest utrzymanie pionowej pozycji ciała podczas stania i poruszania się. Zamiast spełniać swoją funkcje przez większość dnia, mięśnie te utrzymywane są w stałym rozciągnięciu, a działające antagonistyczne zginacze bioder pozostają w ciągłym spięciu, prowadzącym do przykurczu, który znacznie utrudnia przyjęcie bezpiecznej dla naszego kręgosłupa pozycji w pełni spionizowanej.

Zintensyfikowanie ćwiczeń na mięśnie pośladkowe z pewnością pozytywnie wpłynie na pełniejszy ich kształt. Jednak równomierne kształtowanie sylwetki uchroni ciało przed dolegliwościami bólowymi, kontuzjami, przeciążeniami, a także zapewni proporcjonalnie zbudowane ciało. Nie jest błędem wykonywanie ćwiczeń na mięśnie pośladkowe, ale wykonywanie ćwiczeń izolowanych tylko i wyłącznie na tę część ciała i rezygnowanie z ćwiczeń na inne partie.

Kształt pośladków nie zależy jednak tylko i wyłącznie od mięśnia pośladkowego wielkiego. Na ich „zgrabność” składają się dwa dodatkowe mięśnie pośladkowe (średni i mały), a także mięśnie miednicy, a nawet mięśnie tylnej grupy uda. Oznacza to, że należy korzystać z różnych ćwiczeń, pobudzających wszystkie mięśnie tej okolic, a także stymulować je różnym obciążeniem i pod różnym kątem.

Trening powinien składać się w części z ćwiczeń z pokonywaniem niewielkiego oporu zewnętrznego (np. guma) z większą liczbą powtórzeń, a część z ćwiczeń ze zwiększonym ciężarem o małej liczbie powtórzeń.

Pamiętaj jednak, że jeżeli nadmiernie skupisz się na kształtowaniu tylko jednej części ciała, może to spowodować dysfunkcję sąsiednich stawów. Uroda jest ważna, ale zdrowie jest najważniejsze!

Twoja reakcja na artykuł?

8
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
13%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
4
27%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1033
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
15%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
 
112
Zadymienie i ewakuacja
 
Aktualności
NASA docenia naszych fotografów!
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group