Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2175
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Dzień białej laski na wodzie

Czwartek, 25 sierpnia 2016, 8:00
Autor: SIW
Jelenia Góra: Dzień białej laski na wodzie
Fot. Archiwum Organizatora
Jeleniogórskie Stowarzyszenie Inwalidów Wzroku organizuje 30 września spływ pontonowy po rzece Bóbr odcinku Wleń–Marczów Zapisy od 1 września.

- W czwartym kwartale każdego roku uroczyście obchodzimy Międzynarodowy Dzień Białej Laski. To święto integrujące osoby z wadą wzroku, które ma uświadomiać społeczeństwu problemy osób dotkniętych chorobami oczu, a także przełamywać stereotypy i bariery mentalne w postrzeganiu i traktowaniu osób niepełnosprawnych - mówi wiceprezes SIW Mirosława Jośko.

- Od dwóch lat staramy się odejść od tradycyjnych spotkań przy „reprezentacyjnym stole” stole na rzecz aktywności ruchowej i rekreacji na łonie natury. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy wycieczkę „Szlakiem Doliny Pałaców i Ogrodów” z zakończeniem przy ognisku w Western City. W tym roku przygotowaliśmy nową ofertę. 30 września organizujemy spływ pontonowy po rzece Bóbr, czyli aktywny wypoczynek i relaks w plenerze - w Parku Krajobrazowym Doliny Bobru na odcinku Wleń-Marczów - niezwykle malowniczym i łagodnym nurcie Bobru. Finałem będzie wodniacki biwak przy ognisku - informuje.

W spływie wezmą udział 24 osoby, głównie członkowie SIW oraz zaproszeni członkowie Jeleniogórskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Uczestnikom spływu towarzyszyć będą asystenci-opiekunowie, a nad bezpieczeństwem czuwać będzie ratownik medyczny i przewodnik spływu.

Zapisy w siedzibie SIW (ul. Osiedle Robotnicze 47 A) od 1 września, od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decydować będzie kolejność zgłoszeń. Szczegółowe zasady uczestnictwa w integracyjnym spływie pontonowym precyzuje regulamin, z którym można zapoznać się w biurze KSON-u oraz na stronie internetowej www.kson.pl.

Zadanie pn. „Płyńmy razem-spływ integracyjny dla osób ze schorzeniami wzroku” jest dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych będących w dyspozycji Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group