Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 3806
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Doświetlą dwa przejścia dla pieszych

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 17 maja 2015, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Angela
Fot. Angela
Do połowy lipca br. mają zostać doświetlone w Jeleniej Górze dwa przejścia dla pieszych: na Al. Wojska Polskiego nieopodal Netto oraz przy ul. Wolności na skrzyżowaniu z ul. Struga. Obecnie Miasto szuka wykonawcy.

O doświetlenie obu przejść dla pieszych wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy. Tzw. zebry są bowiem usytuowane na ruchliwych ulicach, na których po zmroku jest bardzo niebezpiecznie. Szacuje się, że koszt doświetlenia jednego przejścia to około 25 tys. zł.

- Będzie to ledowe oświetlenie, którego lampy są jaśniejsze niż tradycyjne, ekonomiczniejsze i bardziej trwałe. Ponadto latarnie usytuowane zostaną na dwóch ramionach dzięki czemu światło będzie padało z góry dokładnie oświetlając pieszych, a nie z boku – jak to było w przypadku starego typu oświetlenia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W kolejce na oświetlenie czeka jeszcze wiele innych pasów dla pieszych w Jeleniej Górze. Na samym Zabobrzu jest ich ponad 20. Niestety, w tym roku mieszkańcy tej dzielnicy nie mogą liczyć na realizację swoich wniosków, bo nie ma na to pieniędzy. - Kolejne oświetlenia istniejących przejść dla pieszych będą realizowane w najbliższych latach, natomiast w przypadku powstawania nowych przejść, wykonawca będzie musiał je oświetlać już na etapie budowy - dodaje wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~poiu 17-05-2015 8:35
Dobra widoczność nie polega na ilości lumenów, luxów, czy kilogramów światła . Istotne jest przede wszystko otoczenie. Jeżeli lamp jest za dużo i są źle ustawione, to powoduje u kierowcy istny "światłowy" mętlik i nie widzi niczego. Zwróćcie uwagę, że najlepiej widoczne są miejsca, nawet słabo oświetlone, przy których w podbliżu nie ma ŻADNYCH innych źródeł światła. Eksperyment proponuję... Ustawcie sobie wokół telewizora cztery lampy i skierujcie je identycznie jak ekran. Widać obraz ? Jeśli jednak widzicie obraz, to poczekajcie kilkanaście minut. Widac jeszcze coś ? Jak tam oczy ?
~Anonim2 17-05-2015 9:02
Proponuje też doświetlić przejście koło Małej Poczty na ul. Wolności, tam jest "szeroka" jezdnia, zasłaniają przechodniów żółte barierki i ogólnie jest ciemno. W myśl nowych przepisów, przy pomarańczowych migających, oczekujący przy zebrze przechodzień ma pierwszeństwo - tylko, że słabo go widać z pozycji kierowcy!
~Le1Kiepury 17-05-2015 9:06
Se netto pasy wybudowalo to se niech doswietli zas jakis koleda wdolku to mu fuche wymyslili. Jak w tancu z gwiazdami i innym szajsie tego typu show dla celebrytow zrobionych by z glodu nie z...hli. Czym sie roznia inwestycjie w jg?
~1-2-3 17-05-2015 13:33
A kierowcom proszę ufundować okulary przeciwledowe, bo już oślepnąć można od tych lumenów!!!
~szofer 17-05-2015 13:53
>>>>dzięki czemu światło będzie padało z góry dokładnie oświetlając pieszych, a nie z boku
~prawdziweczek 17-05-2015 15:35
Niech miasto szanowne zadba o kosze na smieci bo nawet nie ma gdzie psich kup wyrzucic
~wu 17-05-2015 22:39
miasto szuka wykonawcy ? przecież na wszystko dobre jest KR Siedlęcin
~... 19-05-2015 2:14
Przeginacie z tym ''doświetlaniem'' !!! Najpierw ruszcie tyłek i zobaczcie jak wyglądają wasze ''doświetlone wynalazki'': Pieszy włazi ''znikąd'' bo na przejściu jest ledowy pasek o światłości ''milion lumenów'' a obok egipskie ciemności! A pieszy ma oczywiście ''bezwzględne pierwszeństwo'' bo przecież w tv tak mówili! Na nagrobku niech to sobie później wypisze! Pierwszeństwo nie oznacza włażenia jak krowa bezpośrednio pod maskę! Tu nie zachód- nawet jeśli ja się kulturalnie zatrzymam to ktoś może mi wjechać w kufer albo nie zatrzymać się z naprzeciwka i i tak będziesz plackiem! Zlikwidować jaskrawe reklamy i inne ostre źródła światła w okolicach przejść a nic nie będzie trzeba ''doświetlać''. Netto niech płaci a kosztom też należało by się przyjrzeć, podobnie jak kosztom ''fontanny''!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group