Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4160
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Doświetlą dwa przejścia dla pieszych

Niedziela, 17 maja 2015, 7:35
Aktualizacja: 7:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Doświetlą dwa przejścia dla pieszych
Fot. Angela
Do połowy lipca br. mają zostać doświetlone w Jeleniej Górze dwa przejścia dla pieszych: na Al. Wojska Polskiego nieopodal Netto oraz przy ul. Wolności na skrzyżowaniu z ul. Struga. Obecnie Miasto szuka wykonawcy.

O doświetlenie obu przejść dla pieszych wielokrotnie wnioskowali mieszkańcy. Tzw. zebry są bowiem usytuowane na ruchliwych ulicach, na których po zmroku jest bardzo niebezpiecznie. Szacuje się, że koszt doświetlenia jednego przejścia to około 25 tys. zł.

- Będzie to ledowe oświetlenie, którego lampy są jaśniejsze niż tradycyjne, ekonomiczniejsze i bardziej trwałe. Ponadto latarnie usytuowane zostaną na dwóch ramionach dzięki czemu światło będzie padało z góry dokładnie oświetlając pieszych, a nie z boku – jak to było w przypadku starego typu oświetlenia – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

W kolejce na oświetlenie czeka jeszcze wiele innych pasów dla pieszych w Jeleniej Górze. Na samym Zabobrzu jest ich ponad 20. Niestety, w tym roku mieszkańcy tej dzielnicy nie mogą liczyć na realizację swoich wniosków, bo nie ma na to pieniędzy. - Kolejne oświetlenia istniejących przejść dla pieszych będą realizowane w najbliższych latach, natomiast w przypadku powstawania nowych przejść, wykonawca będzie musiał je oświetlać już na etapie budowy - dodaje wiceszef jeleniogórskiego zarządu dróg.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group