Poniedziałek, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 15783
Zalogowanych: 32
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Czy będzie Strefa Kibica na Euro 2012?

Sobota, 31 grudnia 2011, 9:41
Aktualizacja: 11:40
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Czy będzie Strefa Kibica na Euro 2012?
Podczas Euro 2008 Oliwer Kubicki organizował happeningi wspierające naszą drużynę. Czy uda się mu wywalczyć strefę kibica podczas przszłorocznych mistrzostw?
Fot. RED
Podczas ostatniej w tym roku sesji rady miasta radni jednym głosem odrzucili wniosek radnego Oliwera Kubickiego z Prawa i Sprawiedliwości, który zasugerował zarezerwowanie w planie miejskich finansów środków na organizację profesjonalnej strefy kibica podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

Propozycję radnego Kubickiego poparły kluby Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Razem dla Jeleniej Góry oraz Prawa i Sprawiedliwości. Sprzeciwiła się Platforma Obywatelska i w sumie zabrakło jednego głosu, aby ją przyjąć.
Oliwer Kubicki wspomina o nadziejach, jakie wiązano z zakwalifikowaniem Jeleniej Góry i Wojanowa do katalogu UEFA jako miejsc z bazą treningową i pobytową dla drużyn biorących udział w Euro 2012. Jak się to skończyło, wszyscy wiemy: żadna z drużyn, które zagrają w turnieju nie zatrzyma się w stolicy powiatu.

Zdaniem radnego Oliwera Kubickiego tak zwana strefa kibica mogłaby osłodzić nieco frustrację tych, którzy spodziewali się przyjazdu gwiazd futbolu do naszego miasta. Tymczasem samorządowcy nie wspominają o jakimkolwiek zaakcentowaniu wielkiej imprezy w Jeleniej Górze. Tymczasem wiele miast organizuje profesjonalne strefy kibica. Wszyscy fani sportu wiedzą bowiem, że tego typu emocje najlepiej przeżywa się wspólnie, w większej grupie. Potrzeba tylko środków na wykup praw do transmisji meczów i urządzenie miejsca, gdzie można by wspólnie oglądać zmagania sportowców.

Zdaniem prezydenta miasta Marcina Zawiły koszty licencji na transmisję turnieju mogą przekroczyć możliwości finansowe miasta. – Nie wydaje się to argumentem trafionym. Po pierwsze miasta z państw gospodarzy korzystają z pięćdziesięcioprocentowego rabatu na zakup licencji. Po drugie - licencje na potrzeby publicznych pokazów niekomercyjnych objęte są odrębnymi warunkami zakupu. Po trzecie, jest wiele możliwości pozyskania dochodów do miejskiej kasy, które zrównoważą ewentualne koszty. Dla przykładu - kilka miast organizuje przetargi na organizację stref kibica (np. Białystok), udostępniając zwycięzcy tylko miejsce – podkreśla Oliwer Kubicki.

Zdaniem Oliwera Kubickiego przygotowanie strefy kibica do doskonały pretekst do organizacji specjalnego, okazyjnego turnieju piłkarskiego dla młodzieży i kibiców jeleniogórskich drużyn piłkarskich, koszykówki, piłki ręcznej i siatkówki. – Jeleniogórscy kibice cieszą się dobrą renomą, to środowisko, które należy docenić. Organizacja strefy kibica jest okazją do promocji miasta i ściągnięcia do niego fanów piłki z całej Kotliny Jeleniogórskiej – zaznacza radny apelując do samorządu o zainteresowanie się tą sprawą.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy uważam że Poczta Polska:

Oddanych
głosów
682
wymaga dużej restrukturyzacji
66%
wymaga likwidacji
18%
jest dobrze jak jest
16%
 
Głos ulicy
Zagłosujemy na obecnego burmistrza
 
Miej świadomość
Sąsiedzi w kieszeni Putina?
 
Rozmowy Jelonki
Dzieci wypoczywały w Brennej
 
112
Jelenia Góra: Jerzy Łużniak zostaje w urzędzie
 
Polityka
Jerzy Łużniak nadal prezydentem!
 
Aktualności
Pożar Biedronki na ul. Sudeckiej
 
Aktualności
Trwa oczekiwanie na wyniki w Jeleniej Górze
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group