Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5568
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Brali prochy, ukradli cyfrówkę

Czwartek, 3 kwietnia 2008, 9:10
Aktualizacja: 14:38
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Brali prochy, ukradli cyfrówkę
Fot. Archiwum
Dwóch szesnastolatków stanie przed sądem dla nieletnich za kradzież aparatu cyfrowego. Małolaci mieli także w domu narkotyki, które zażywali. Skradziony aparat sprzedali o rok starszemu koledze, który dostarczał im „towar” pozyskany w jednej z jeleniogórskich szkół.

Wszystko wydarzyło się w Wojcieszowie. Policjanci szybko ustalili sprawców kradzieży aparatu cyfrowego. Sprawcy, 16-letni przestępcy, przyznali się do winy. Ale to nie wszystkie ich występki.

Policjanci, którzy przeszukiwali mieszkanie jednego z zatrzymanych, ujawnili również narkotyki. Wyrostki przyznali się do kupna i zażywania środków odurzających. Stróże prawa zabezpieczyli marihuanę i tabletki extazy.

Cała sprawa okazała się wierzchołkiem „góry lodowej”. Młodzi wojcieszowianie zaopatrywali się w narkotyki dzięki mieszkańcom Jeleniej Góry. – Jak ustalono, do transakcji dochodziło na terenie jednej ze szkół w stolicy Karkonoszy, gdzie nieletni otrzymywali narkotyki od jednej osoby i sami dalej rozprowadzali miedzy innymi na terenie Wojcieszowa – poinformowała policja.

Nieletnim łobuzom z Wojcieszowa środki odurzające dostarczał 17-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Ten sam, który kupił skradzioną cyfrówkę, a wcześniej notowany był przez policję za posiadanie narkotyków. Sprawa jest rozwojowa i przewidywane są kolejne zatrzymania.

Młodocianych przestępców czeka sprawa przed sądem dla nieletnich. 17-latek może odpowiedzieć za swoje czyny jak dorosły: za paserstwo, posiadanie i rozprowadzanie narkotyków grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group