Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5820
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Bracia Osipik nagrodzeni za promocję Jeleniej Góry

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 10 listopada 2016, 8:12
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Fot. Archiwum Bolesława Osipika
Jeleniogórscy bliźniacy Bolesław i Mieczysław Osipik, słynący z przejechania wspólnie pół miliona kilometrów na rowerze, zostali nagrodzeni we wrocławskim konkursie „Jak dwie krople wody” za promocję Jeleniej Góry i regionu. Nagrodę odebrali podczas tegorocznych wrocławskich Senioraliów, na których byli najmłodszymi seniorami (mają obecnie po 67 lat). We Wrocławiu poprowadzili też prelekcje na temat swoich podróży.

W tej parze bliźniąt prym wiedzie Bolesław Osipik, który urodził się 15 minut wcześniej od swojego brata bliźniaka Mieczysława (26 grudnia w 1949 roku). I to on jest głównym prowodyrem rowerowych podróży po całym świecie. Za promowanie Jeleniej Góry na dwóch kółkach otrzymał od mediów przydomek „Rowerowy ambasador Jeleniej Góry”, a także odebrał kilka nagród i wyróżnień od włodarzy miasta. Poza pasją podróżowania, organizuje rajdy, wycieczki, prelekcje i wystawy i jako senior… pomaga osobom starszym.

Pasję do podróży zaszczepili w nim i dwójce jego rodzeństwa, rodzice: mama Zofia (konduktorka, motorniczy, która zapisała się w historii miasta ratując tramwaj przed zderzeniem podczas zasłabnięcia motorniczego) i ojciec Grzegorz (z zawodu górnik i kolejarz – ślusarz).

- Rodzice zawsze dużo z nami podróżowali tramwajem, koleją, pokazywali nam niezwykłe miejsca i zarazili nas głodem wiedzy o tym, co się dzieje w Polsce i na świecie – opowiada Bolesław Osipik.

W pierwszą dłuższą podróż jeleniogórzanin wybrał się w 1997 roku mając 48 lat. Później jeździł po świecie z bratem Mieczysławem. Swoją obecność – zawsze w koszulkach z napisem „Jelenia Góra” i ulotkami o stolicy Karkonoszy – zaznaczali m.in. w całej Polsce. Bolesław był m.in. w czterech miejscowościach Jelenia Góra – z okazji 900-lecia naszego miasta, Czechach, Niemczech, Belgii, Holandii, Austrii, na Słowacji czy w Grecji.

- Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który wręczał nam nagrodę, powiedział, że słyszał o naszych podróżach po Europie i zazdrości nam takiego wieku, takiej kondycji i pół miliona wspólnie przejechanych kilometrów – relacjonuje Bolesław Osipik. – Ta nagroda i zaproszenie do poprowadzenie prelekcji o naszych podróżach dla mieszkańców Wrocławia i innych miast Polski było naprawdę miłym gestem. Teraz z bratem wybieramy się na Senioralia do Warszawy i również będziemy w koszulkach z napisem „Jelenia Góra”. Mimo że zdrowie już nie zawsze pozwala nam na dalekie podróże rowerem, nie zamierzamy zrezygnować z promocji naszego miasta – dodaje cyklista.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 10-11-2016 8:38
Brawo Panowie! Dziekuje Wam za promocje mojego rodzinnego miasta... Mieszkamy w pięknym zakątku kraju... Warto go promować na świecie... Dużo zdrowia i radości życia Wam życzę:-)
~ 10-11-2016 10:16
no dobra a czy ta promocja dotarła do właścicieli firm którzy założą u nas swoje fabryki żeby ludzie mieli pracę ?
~do 10:16 10-11-2016 12:15
Rusz głową i otwórz własną firmę... Obecnie jest wiele możliwości... Czy może całe życie chcesz pracować dla kogoś?
~do 12:15 10-11-2016 12:36
idz stąd trollu jeden, na taką głupią propagandę "bądz swoim szefem" "miej łeb na karku i otwórz firmę" już mało kto daje się nabierać, a jeśli da się nabrać bo mu naobiecywali że będzie w luksusy opływał to óźniej próbuje wykorzystywać pracowników na umowie o dzieło i jęczy że mu brak specjalistów bo nikt mu nie chce pracować za grosze na kijowej umowie, mieliśmy przemysł i zostało wszystko sprzedane za grosze i jeszcze tacy jak ty tańczą na grobie tego wszystkiego - SAM SOBIE zakładaj firmę i sam w niej za...j 24/7 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
THX1138 10-11-2016 13:01
do 12:15: mi tam pasuje pracowanie dla kogoś i do emerytury a nie całe życie, odwalę 8 godz pańszczyzny i przez resztę doby spokój
~"12:15" 10-11-2016 13:29
Od szesnastu lat prowadze wlasna firme... Jest calkiem dobrze:-)
~1-2-3 10-11-2016 20:18
Brawo panowie O! :) Każdy wykuwa swoją teraźniejszość i przyszłość! A narzeka ten, kto nie ma pomysłu na WŁASNE życie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group