Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 6145
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Biało–czerwone święto – flaga ożyje

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 2 maja 2008, 8:35
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To okazja do happeningu przed ratuszem, podczas którego jeleniogórzanie i turyści mają okazję stworzyć potężną „żywą” flagę.

Święto flagi ma stosunkowo niedługą tradycję. Obowiązuje od 2004 roku. Choć jest to święto państwowe, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Dzisiejsze święto ma za zadanie popularyzację wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Jak co roku biało-czerwone flagi powiewają już od środy na domach i instytucjach publicznych w stolicy Karkonoszy. Coraz więcej mieszkańców wiesza też narodowe barwy zupełnie spontanicznie.

W piątek po godz. 17 w Rynku rozpocznie się akcja, podczas której zebrani w głównym punkcie miasta ułożą „żywą” flagę. W ubiegłym roku takie działania zorganizowało Wspólne Miasto. Teraz pomysł skutecznie przechwycili organizatorzy „Jedynego takiego weekendu” na 900-lecie Jeleniej Góry. Zdaniem niektórych działaczy WM takie postępowanie pachnie plagiatem.

Wszyscy, którzy w piątek przyjdą na plac Ratuszowy, będą mieli do dyspozycji czerwone i białe baloniki. Można też ubrać się w strój nawiązujący do tych barw. Kiedy już „żywa” flaga powstanie, zostanie ona uwieczniona na zdjęciu, które wykona z tarasu wieży ratuszowej nasz fotoreporter. Fotografię zamieścimy na łamach portalu i tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~aaa 2-05-2008 10:46
Nikt niezauważył , że flaga narodowa na ratuszu i człym Pl. Ratuszowym mieszczona jest z prawej strony a z lewej strony jest flaga Jelreniej Góry. Flaagi powinny być założone odwrotnie ponieważ orzeł na godle Polski ma głowę skierowaną w lewą stronę w kierunku flagi. Flaga Polski jest ważniejsza niż flaga miasta !!!
~mar 2-05-2008 13:06
Wspolne Ciasto samo w sobie jest plagiatem, jak juz tak sypie gruzem to niech w koncu cos zrobia a nie tylko narzekaja... narzekaja... wytykaja... narzekaja i focus park blokuja :P wszystko przez n.pke
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 13:27
Ten pan z MPGK to żadnej pracy się nie boi. Raz sadzi kwiatki, a raz flagi. Tylko pecik zawsze ...jak Luki Lack ! ;)
~O matko! 2-05-2008 13:51
Też mi oryginalny pomysł! Jest co "plagiatować". Ani Wspólna Afera ani miasto-organizatorzy w tym roku, nie wymyślili z tą flagą prochu. No chyba, że masa ludzi dzisiaj przyjdzie wtedy moze to lepiej będzie wyglądało niż rok temu.
~_rymcycymcy___ 2-05-2008 15:53
MAsz racje, zawsze facio w jelonce na zdieciach z faiszczem i bardzo czesto na poczatku artyułu. Wychowanie w trzezwosci jest, ale w nie paleniu to nie ma ;p
~elzunia 2-05-2008 19:03
swieto flagi???? a na ul wolnosci w cieplicach brak flag.w tym dniu to chyba powinno byc ich gesto.co na to urzad???????????
piipi 2-05-2008 19:22
...on chyba lizaka...ssa.
~xxx 3-05-2008 13:06
święto flagi a Pan Prezydent popiera to aby flagi na placu ratuszowym wisiały odwrotnie to jest profanacja barw narodowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group