Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 6242
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Biało–czerwone święto – flaga ożyje

Piątek, 2 maja 2008, 8:35
Aktualizacja: 9:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Biało–czerwone święto – flaga ożyje
Fot. TEJO
Dziś obchodzimy Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. To okazja do happeningu przed ratuszem, podczas którego jeleniogórzanie i turyści mają okazję stworzyć potężną „żywą” flagę.

Święto flagi ma stosunkowo niedługą tradycję. Obowiązuje od 2004 roku. Choć jest to święto państwowe, nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Dzisiejsze święto ma za zadanie popularyzację wiedzy o polskiej tożsamości i symbolach narodowych.

Jak co roku biało-czerwone flagi powiewają już od środy na domach i instytucjach publicznych w stolicy Karkonoszy. Coraz więcej mieszkańców wiesza też narodowe barwy zupełnie spontanicznie.

W piątek po godz. 17 w Rynku rozpocznie się akcja, podczas której zebrani w głównym punkcie miasta ułożą „żywą” flagę. W ubiegłym roku takie działania zorganizowało Wspólne Miasto. Teraz pomysł skutecznie przechwycili organizatorzy „Jedynego takiego weekendu” na 900-lecie Jeleniej Góry. Zdaniem niektórych działaczy WM takie postępowanie pachnie plagiatem.

Wszyscy, którzy w piątek przyjdą na plac Ratuszowy, będą mieli do dyspozycji czerwone i białe baloniki. Można też ubrać się w strój nawiązujący do tych barw. Kiedy już „żywa” flaga powstanie, zostanie ona uwieczniona na zdjęciu, które wykona z tarasu wieży ratuszowej nasz fotoreporter. Fotografię zamieścimy na łamach portalu i tygodnika Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group