Piątek, 31 marca
Imieniny: Balbiny, Beniamina
Czytających: 8935
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie punkt szczepień masowych w Jeleniej Górze

Środa, 7 kwietnia 2021, 13:23
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Będzie punkt szczepień masowych w Jeleniej Górze
Fot. Przemek Kaczałko
Prezydent Jeleniej Góry jest w trakcie uzgodnień z wojewodą dolnośląskim w sprawie utworzenia w Jeleniej Górze punktu szczepień masowych. Podobne działania podejmowane są we wszystkich powiatach i miastach na prawach powiatu w Polsce, aby przygotować się na przyspieszenie realizacji programu szczepień na covid-19.
Wojewoda wystąpił do nas z prośbą, żebyśmy wybrali lokalizację. W czwartek jedziemy do Wałbrzycha z pracownikami Urzędu Miasta oraz operatorem masowego punktu szczepień, którym będzie Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej. Zobaczymy jak to funkcjonuje w Wałbrzychu - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry, który wspomina, że są wytypowane już dwie lokalizacje.
Ważne, żebyśmy się szczepili jak najszybciej i dlatego Jelenia Górą włącza się w akcję. Mam nadzieję, że szczepionki będą i będziemy mieli też kadry, bo rozmawialiśmy już z Karkonoską Państwową Szkołą Wyższą, gdzie kształci się pielęgniarki. Chcemy, aby studenci brali aktywny udział w szczepieniu mieszkańców Jeleniej Góry i regionu - dodał prezydent składając przy okazji pracownikom służby zdrowia życzenia z okazji Światowego Dnia Zdrowia oraz Dnia Pracownika Służby Zdrowia, który przypada na dzisiaj (7.04).

Z informacji, które uzyskaliśmy nieoficjalnie wynika, że nie będą to hale przy ul. Złotniczej i Sudeckiej, aby nie torpedować rozgrywek klubów sportowych. Możliwe, że wybór padnie na hale Zespołu Szkół technicznych "Mechanik" lub inny obiekt należący do miasta.

Twoja reakcja na artykuł?

39
56%
Cieszy
7
10%
Hahaha
3
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
13%
Złości
12
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
329
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
32%
To oburzające ile zarabiają
30%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group