Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2523
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Będzie Biedronka przy Sudeckiej

Wtorek, 16 lutego 2016, 7:44
Aktualizacja: Środa, 17 lutego 2016, 13:22
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Będzie Biedronka przy Sudeckiej
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
W marcu br. ma się zakończyć budowa kolejnej Biedronki w Jeleniej Górze. Tym razem dyskont spożywczy zostanie otwarty przy ul. Sudeckiej. Obiekt powstaje na dolnej części campingu. – Nie oznacza to jednak, że zamykamy camping, wręcz przeciwnie: rozwijamy się, mamy nowy parking na 12 aut, kupujemy nowe domki i budujemy drogę – mówi Kazimierz Nowakowski, właściciel terenu, który wydzierżawił plac firmie Jeronimo Martins Polska S.A.

W całej Polsce jest ponad 2600 sklepów Biedronka, z czego 10 w Jeleniej Górze. Otwarcie nowego dyskontu przy ul. Sudeckiej planowane jest w kwietniu. Budowę z niecierpliwością śledzą okoliczni mieszkańcy. – Cieszę się, że tu powstanie Biedronka, bo będą mógł wyjść na zakupy „w kapciach”, a teraz muszę chodzić aż na ul. Wolności - mówi Konstanty Usiński.

Rozmowy dotyczące wydzierżawienia terenu trwały trzy lata. – Był nawet taki moment, że inwestor chciał się wycofać, bo wstrzymano budowę Biedronek na terenie całego kraju – mówi Kazimierz Nowakowski. – Ale po jakimś czasie znów się do nas zgłosił i ostatecznie podpisał umowę dzierżawy na 30 lat – dodaje.
Po zakończeniu budowy, sklep zostanie odgrodzony od campingu i mimo że zmniejszy się teren campingu, nie zmaleje liczba oferowanych miejsc noclegowych.

- Mamy 25 miejsc w przyczepach campingowych, sześć domków sześcioosobowych i planujemy kupić jeszcze jeden, a także 48 miejsc w hotelu – wylicza Marek Nowakowski, syn właściciela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group