Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8745
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Będą razem remontować drogę w Łomnicy

Czwartek, 19 marca 2015, 7:28
Aktualizacja: Piątek, 20 marca 2015, 7:38
Autor: Mea
Powiat: Będą razem remontować drogę w Łomnicy
Fot. Mea
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze zawarło porozumienie z Gminą Mysłakowice o przebudowie drogi w Łomnicy. – Zakończenie remontu planowane jest na koniec wakacji, więc zbiegnie się z pracami na drodze łomnickiej w Jeleniej Górze, które łączą miasto z Łomnicą – powiedział Grzegorz Truchanowicz, radny powiatu z gminy Mysłakowice.

Konferencja w tej sprawie odbyła się wczoraj (18.03.) w Łomnicy. Przebudowana zostanie nie tylko ponad 3-kilometrowa droga, ale również będą utwardzone pobocza, wybudowane odwodnienia, przepusty, mury oporowe i wyremontowane zatoczki autobusowe. Jest to droga przelotowa z Wrocławia do Karpacza.

- Chcielibyśmy, by pierwszego września dzieci mogły już pójść do szkoły utwardzonym poboczem, które zwiększy bezpieczeństwo na drodze w ruchu pieszym. Czekamy jeszcze na zakończenie przetargu, by poznać konkretny koszt remontu. 23 marca ma zostać wyłoniony wykonawca - mówiła Anna Konieczyńska, starosta powiatowy.

- Na usuwanie skutków powodzi i nawałnic otrzymaliśmy od Wojewody Dolnośląskiego promesę w wysokości 6 mln zł, którą chcemy wykorzystać na przebudowę nie tylko drogi w Łomnicy, ale również między Wojcieszycami i Kromnowem – dodała.

Od pierwszych planów remontu drogi w Łomnicy minęło ponad 12 lat. - Dokładamy 15 procent kosztów inwestycji, żeby można było szybko rozwiązać problem dojścia dzieci do szkoły. Mieszkańcy czują się tu bowiem niebezpiecznie, były też wypadki na tej trasie, właśnie m.in. przez brak chodnika. Mam nadzieję, że do końca wakacji uda się przeprowadzić kompleksowy remont i zakończyć tę inwestycję – podkreślił Michał Orman, wójt Gminy Mysłakowice.

To jednak nie koniec prac realizowanych z „powodziówek” w gminie Mysłakowice. – Planujemy za otrzymany ponad 1 mln zł przebudować dwa mosty w Dąbrowicy i Karpnikach oraz drogę w Mysłakowicach i Karpnikach – mówił wójt.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group