Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6406
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Barokowa muzyka zabrzmi w starych murach galerii w Kromnowie

Niedziela, 31 marca 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:04
Autor: Mea
Region: Barokowa muzyka zabrzmi w starych murach galerii w Kromnowie
Fot. Organizator
Jean – Philippe Rameau: Pieces de clavecin en concerts, czyli koncert muzyki dawnej w wykonaniu Contrasto Armonico zabrzmi 14 kwietnia o godz. 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp kosztuje 25 zł.

Contrasto Armonico w składzie: Marco Vitale – klawesyn; Enrique Gómez-Cabrero Fernández – skrzypce i Maciej Kazińki – viola da gamba to skład, który gwarantuje doznania słuchowe i artystyczne na najwyższym poziomie. Szykuje się prawdziwa uczta dla ucha.

Orkiestra Contrasto Armonico powstała w 2004 roku, a swoją siedzibę ma w holenderskim Voorburg. Celem orkiestry jest powrót do korzeni HIP „wykonawstwa historycznie zainspirowanego”, prowadzenie prac badawczych oraz poszerzanie granic praktyki wykonawczej muzyki dawnej. Contrasto Armonico widzi HIP jako nieustającą „pracę w toku”. Z łatwością można długo opowiadać o każdym z muzyków, których będzie można posłuchać na kromnowskiej scenie.

Marco Vitale to kierownik muzyczny Contrasto Armonico i współzałożyciel tej grupy. Studiował fortepian, klawesyn, organy i kompozycję. Brał udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, na których rozwijał swoje zamiłowanie do muzyki barokowej, talent i ćwiczył umiejętności. To wszystko zaprowadziło go na najsłynniejsze sale koncertowe na całym świecie. Muzyka to jego życie. Nieprzerwanie koncertuje od 15. roku życia. Działalność w Contrasto Armonico to tylko jedno z jego wielu muzycznych zajęć.

Enrique Gómez-Cabrero Fernández gry na skrzypcach uczył się od 9 roku życia. Uczestnik wielu międzynarodowych kursów mistrzowskich. Muzyczne poszukiwania zaprowadziły go w końcu do muzyki barokowej. W 2006 roku rozpoczął studia skrzypiec barokowych. Dziś może poszczycić się już tytułem ich mistrza.

Maciej Kaziński – muzyk, badacz, tłumacz, od 2006 roku dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Dawnej w Jarosławiu. Jego specjalność to gra na dawnych instrumentach smyczkowych. Związany z Teatrem Węgajty, współtwórca i wykonawca większości spektakli i programów koncertowych wykonywanych przez Scholę Teatru.

Bilety na koncert można rezerwować dzwoniąc poda nr 75-76-57-680 lub wysyłając smsa na nr: 785-243-673.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group