Niedziela, 15 września
Imieniny: Albina, Nikodema, Marii
Czytających: 97793
Zalogowanych: 133
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Barokowa muzyka zabrzmi w starych murach galerii w Kromnowie

Niedziela, 31 marca 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:04
Autor: Mea
Region: Barokowa muzyka zabrzmi w starych murach galerii w Kromnowie
Fot. Organizator
Jean – Philippe Rameau: Pieces de clavecin en concerts, czyli koncert muzyki dawnej w wykonaniu Contrasto Armonico zabrzmi 14 kwietnia o godz. 18.00 w Artystycznej Galerii Izerskiej w Kromnowie. Wstęp kosztuje 25 zł.

Contrasto Armonico w składzie: Marco Vitale – klawesyn; Enrique Gómez-Cabrero Fernández – skrzypce i Maciej Kazińki – viola da gamba to skład, który gwarantuje doznania słuchowe i artystyczne na najwyższym poziomie. Szykuje się prawdziwa uczta dla ucha.

Orkiestra Contrasto Armonico powstała w 2004 roku, a swoją siedzibę ma w holenderskim Voorburg. Celem orkiestry jest powrót do korzeni HIP „wykonawstwa historycznie zainspirowanego”, prowadzenie prac badawczych oraz poszerzanie granic praktyki wykonawczej muzyki dawnej. Contrasto Armonico widzi HIP jako nieustającą „pracę w toku”. Z łatwością można długo opowiadać o każdym z muzyków, których będzie można posłuchać na kromnowskiej scenie.

Marco Vitale to kierownik muzyczny Contrasto Armonico i współzałożyciel tej grupy. Studiował fortepian, klawesyn, organy i kompozycję. Brał udział w wielu międzynarodowych kursach mistrzowskich, na których rozwijał swoje zamiłowanie do muzyki barokowej, talent i ćwiczył umiejętności. To wszystko zaprowadziło go na najsłynniejsze sale koncertowe na całym świecie. Muzyka to jego życie. Nieprzerwanie koncertuje od 15. roku życia. Działalność w Contrasto Armonico to tylko jedno z jego wielu muzycznych zajęć.

Enrique Gómez-Cabrero Fernández gry na skrzypcach uczył się od 9 roku życia. Uczestnik wielu międzynarodowych kursów mistrzowskich. Muzyczne poszukiwania zaprowadziły go w końcu do muzyki barokowej. W 2006 roku rozpoczął studia skrzypiec barokowych. Dziś może poszczycić się już tytułem ich mistrza.

Maciej Kaziński – muzyk, badacz, tłumacz, od 2006 roku dyrektor artystyczny Festiwalu Muzyki Dawnej w Jarosławiu. Jego specjalność to gra na dawnych instrumentach smyczkowych. Związany z Teatrem Węgajty, współtwórca i wykonawca większości spektakli i programów koncertowych wykonywanych przez Scholę Teatru.

Bilety na koncert można rezerwować dzwoniąc poda nr 75-76-57-680 lub wysyłając smsa na nr: 785-243-673.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy Don Kichot powinien pozostać tam gdzie jest, czy lepiej przenieść go gdzieś do centrum?

Oddanych
głosów
874
Powinien zostać, gdzie jest
57%
Lepiej przenieść Don Kichota gdzieś do centrum
43%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Niż genueński – szybkie wyjaśnienie
 
Rozmowy Jelonki
Zakupy na grobach?
 
Aktualności
Osiedle Robotnicze pod wodą
 
Aktualności
Wojcieszyce jeszcze dają radę
 
Aktualności
Kamienna przelała się przez zapory
 
Aktualności
Zagrożenie dla Cieplic i Sobieszowa
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group