Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8489
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Znów groza żywiołu?

Poniedziałek, 6 listopada 2006, 0:00
Autor: Monika
Kotlina Jeleniogórska: Znów groza żywiołu?
Fot. Jelonka.com
Od niedzielnego wieczoru w kilku gminach obowiązuje alarm powodziowy.

Został ogłoszony po tym jak w rejonie Jakuszyc i Szklarskiej Poręby nasiliły się opady deszczu. W ciągu doby spadło tam blisko 50 litrów wody na metr kwadratowy. Poziom rzek podniósł się do stanu pogotowia.

W gminie Piechowice woda na rzece Kamiennej podnosiła się do godz.1.00 w nocy i osiągnęła 2 metry na wodowskazie. Oznaczało to, że o 20 cm przekroczyła stan ostrzegawczy. Następnie opadała i o 8.00 wynosiła już 170 cm. Mury oporowe na ulicy Świerczewskiego zabezpieczono w nocy workami z piaskiem.

Po sierpniowej powodzi są uszkodzone i w tej chwili trwają tam jeszcze prace remontowe. Miasto powołało sztab kryzysowy, który na bieżąco monitoruje sytuację na rzece.

Po nocnych opadach deszczu woda podniosła się też w Kamiennej o 15 cm powyżej stanu ostrzegawczego, podobnie w Szklarskiej Porębie, Barcinku na rzece Kamienica i w Jeleniej Górze na Bobrze, gdzie pogotowie ogłoszono wczoraj o godz. 20.30.

– W tej chwili podniesiony stan wody jest w Wojanowie i na rzece Łomnicy - informuje Andrzej Marczak dyrektor Powiatowego Wydziału Zarządzania Kryzysowego.

Jeśli opady ustąpią to pogotowie w poszczególnych gminach zostanie odwołane.
– W listopadzie zdarzają się intensywne opady i nie są to żadne anomalia pogody – wyjaśnia Józef Wawryszyn dyżurny synoptyk IMiGW we Wrocławiu.
Prognozy przewidują poprawę pogody w ciągu najbliższych dni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group