Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 6942
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Znikną wraki

Wtorek, 26 lipca 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 stycznia 2006, 22:26
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Jest już miejsce, w którym można złomować samochód. Bezużytecznego samochodu możemy za darmo pozbyć się w zakładzie przy ulicy Grunwaldzkiej.

Od pierwszego lipca, aby wyrejestrować samochód, musimy go oddać do stacji demontażu. Jeżeli oddamy kompletny pojazd, zostanie on zezłomowany za darmo. Nowe przepisy są korzystne dla właścicieli pojazdów, ale wprowadziły sporo zamieszania.

Przekazałem swojego starego małego fiata do stacji demontażu. Było mi szkoda, bo części mógłbym sprzedać, ale chciałem wyrejestrować to auto. Panowie sprawnie rozebrali samochód, a ja otrzymałem dwa zaświadczenia do wydziału komunikacji. Maluszek przestał istnieć – mówi pan Marian Studnicki z Gryfowa.
Zaświadczenie ze stacji demontażu jest potrzebne, aby wyrejestrować auto oraz przestać płacić składki OC.
– Osoby chcące pozbyć się pojazdu muszą to uczynić w odpowiedniej stacji.

W tej chwili na terenie Dolnego Śląska działają trzy: w Jeleniej Górze, Bolesławcu i Lubinie. Chętnym przekazujemy dokładne namiary – mówią urzędnicy w wydziale komunikacji jeleniogórskiego urzędu miejskiego.
– Nowe przepisy to ukłon w stronę ekologii.

Żeby prowadzić stację, trzeba spełniać surowe wymagania ekologiczne. Trzeba również rozliczyć się z każdego kilograma surowca, uzyskanego podczas rozbiórki – mówi Jan Gargoliński właściciel stacji demontażu w Jeleniej Górze. Jego zdaniem nowe przepisy nie są doskonałe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group