Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7738
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zmiany w rozkładzie jazdy PKP – w regionie na lepsze

Środa, 10 października 2012, 7:31
Aktualizacja: 7:33
Autor: Angela/ GO
Region: Zmiany w rozkładzie jazdy PKP – w regionie na lepsze
Fot. Archiwum
Nowy rozkład jazdy pociągów, który wejdzie w życie 9 grudnia br. przyniesie wiele nowości dla naszego regionu. Najwięcej pozytywnych zmian nastąpi w ruchu dalekobieżnym. Zmiany zapowiadają zarówno Przewozy Regionalne, jak i PKP Intercity. – Bardzo cieszymy się z tego, bo dzięki naszej walce odzyskamy wiele połączeń, w tym m.in. ze stolicą – mówi Grzegorze Oleś, koordynator Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Ze strony PKP Intercity, po dwóch latach przerwy, przywrócony zostanie ponownie dzienny pociąg pośpieszny TLK o nazwie "Śnieżka" z Jeleniej Góry do Warszawy Wschodniej, który ponownie połączy nasze miasto z Ostrowem Wielkopolskim, Kaliszem, Sieradzem czy Łodzią.

- Wyjazd tego pociągu ze stolicy Karkonoszy planowany jest na godzinę 13:02, a przyjazd z Warszawy na godzinę 15:02 – mówi z dumą Grzegorz Oleś. - Planowane jest również dalsze kursowanie w terminie codziennym nocnego pociągu TLK "Karkonosze" Jelenia Góra- Warszawa Wschodnia (w sezonie ze Szklarskiej Poręby Górnej), którego wyjazd nastąpi o godzinie 19:56, a przyjazd planowany jest na 09:11. Również ponownie codziennie będzie kursował pociąg pośpieszny TLK "Rozewie" relacji Jelenia Góra- Gdynia Główna, który przypomnijmy, że przez ostatnie dwa lata kursował tylko w ferie, wakacje, dłuższe weekendy i święta – dodaje przedstawiciel Komitetu.

Na odcinku Jelenia Góra- Wrocław pociąg pojedzie połączony z wagonami pociągu TLK "Karkonosze”. Rozdzielanie obu składów nastąpi we Wrocławiu, skąd pociąg do Gdyni uda się w dalszą podróż przez Ostrów Wielkopolski, Jarocin, Poznań, Bydgoszcz, Gdańsk, a pociąg do Warszawy przez Opole, Katowice, Częstochowę, Piotrków Trybunalski. Przewozy Regionalne uruchomią natomiast nowy pociąg InterREGIO "Rudawy", który połączy nasze miasto z Białymstokiem.

- Jego wyjazd planowany jest o godzinie 07:22. Pociąg ten będzie wracał z Olsztyna przez Toruń, Poznań, a przyjazd jego planowany jest na godzinę 18:45. Nadal również codziennie będzie kursował pociąg InterREGIO "Galicja", który łączy nasze miasto z Wrocławiem, Opolem, Katowicami i Krakowem – wylicza Grzegorz Oleś.
Pociąg REGIO "Kamieńczyk", który obecnie jeździ na trasie Poznań- Jelenia Góra, ponownie pojedzie do Szklarskiej Poręby Górnej.

- Wszystkie powyższe połączenia są owocem starań Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych oraz współpracy z poseł Marzeną Machałek i portalem Jelonka oraz innymi mediami – mówi Grzegorz Oleś. - W ruchu regionalnym również utrzymane zostanie kursowanie pociągów na trasie Jelenia Góra- Lwówek Śląski, o który wspólnie zabiegaliśmy z samorządami Lubania i Lwówka oraz ruch na trasie Jelenia Góra- Zgorzelec (nadal w ilości 5 par pociągów). Mamy nadzieję, że uruchomione dzięki naszym staraniom połączenia będą cieszyły się dużą popularnością wśród pasażerów. Na przyszły rok zakładamy ponowienie starań o uruchomienie międzynarodowych przygranicznych połączeń kolejowych z Drezna przez Zgorzelec, Jelenią Górę, Wałbrzych do Kłodzka oraz przywrócenie dalekobieżnego połączenia kolejowego z Jeleniej Góry do Lublina – dodaje Grzegorze Oleś z Komitetu Obrony Dolnośląskich Linii Kolejowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (46) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group