Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 7213
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Zmiany na b. dworcu

Wtorek, 2 listopada 2021, 7:00
Autor: KEDWAC
Kowary: Zmiany na b. dworcu
Fot. WAC
Dzięki środkom jakie samorząd Kowar otrzymał z programu rządowego „Polski Ład”, wielką przemianę przejdzie już niedługo budynek dworca kolejowego.

Na przebudowę obiektu i przystosowanie go do częściowo nowych funkcji gmina Kowary dostała wsparcie w wysokości 4,5 miliona złotych. Samorząd miasta będący właścicielem byłego dworca planuje, że zostanie on przystosowany na działalność kulturalno-turystyczno-usługową.

Planowane jest przygotowanie pomieszczeń po byłym dworcu PKP m.in. na potrzeby: biblioteki, Informacji Turystycznej, Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego – czyli miejsca prowadzenia ekspozycji i sklepu z produktami lokalnymi, Muzeum Rzemiosła Kowar – gdzie będzie można zobaczyć eksponaty związane z historią miasta od czasów najdawniejszych po czasy współczesne.

Zagospodarowując w ten sposób budynek byłego dworca chcemy stworzyć możliwość spędzenia wolnego czasu mieszkańcom oraz turystom, udostępniając im miejsce, gdzie będą mogli poznać historię regionu, ale i czynnie uczestniczyć w różnego rodzaju warsztatach i wydarzeniach kulturalnych – mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Oczywiście dworzec w przypadku powrotu ruchu pociągów przez Kowary częściowo zachowa swoje funkcje związane z obsługą podróżnych. Przy budynku staną automaty do sprzedaży biletów. W obiekcie znajdzie się kawiarenka, z której również będą mogli korzystać podróżni. Wkrótce też planujemy zagospodarowanie terenu przy przystanku autobusowym, z którego będą mogli korzystać zarówno pasażerowie autobusów, jak i kolei.

Twoja reakcja na artykuł?

63
65%
Cieszy
14
14%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
1
1%
Złości
14
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz
komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
122
Tak, to odpowiedzialna praca
16%
Dostają trochę za dużo
18%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
33%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group