Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 6945
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zmiana na stanowisku szefa ZNP

Poniedziałek, 5 września 2016, 9:06
Aktualizacja: Wtorek, 6 września 2016, 7:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zmiana na stanowisku szefa ZNP
Fot. Przemek Kaczałko
Od 1 września Marian Hübner nie jest już prezesem Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze. Po 47 latach pracy, w tym 24 jako szef związku, przeszedł na emeryturę. Jego miejsce w wyniku wyborów przeprowadzonych pod koniec kwietnia zajęła Sylwia Gac–Sufleta.

Podziękowanie władz miasta dla wieloletniego działacza związkowego miało miejsce podczas miejskich uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w Zespole Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze. - 47 lat pracy, 24 lata prowadzę związek. Postanowiłem podziękować kolegom i koleżankom. Czuję, że ZNP trafia w cudowne ręce i będzie się dalej rozwijał – powiedział Marian Hübner, ustępujący szef związku.

Zmiany w zarządzie dokonują się w trudnym dla edukacji momencie. Czy nowa prezes nie obawia się wyzwań, które stoją przed nią? - Myślę, że cała oświata troszeczkę się boi, natomiast my będziemy robić tak, żeby było dobrze – dla miasta Jeleniej Góry, pracowników oświaty, nauczycieli – tak, żeby te poziomy kształcenia, które są utrzymane na chwilę obecną, były podwyższane jeszcze bardziej – powiedziała Sylwia Gac-Sufleta, nowa prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego w Jeleniej Górze.

Jednocześnie związkowcy deklarują, że poczynili bardzo dużo starań ws. zatrudnienia nauczycieli. - Było dużo mowy, że bardzo dużo nauczycieli straci pracę. Prowadziliśmy rozmowy z nauczycielami, z naczelnikiem wydziału edukacji. Myślę, że nie będzie tak źle – mówił Marian Hübner.

Wśród wyzwań na przyszłość jest poradzenie sobie z niżem demograficznym, na który działacze mają pomysł. - Mamy zły system. Nie możemy uczyć w klasach 30-osobowych. Potem tworzą się z tego korepetycje, o czym się teraz głośno mówi. Korepetycji nie powinno być, klasy powinny być 18-, 20-osobowe. Nie można mówić, że mniej dzieci to mniej nauczycieli. Mniej dzieci to lepsza sytuacja dla oświaty, dla rodziców, dla ucznia – on będzie lepiej wykształcony – dodają związkowcy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group