Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4350
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zimy brak, lodowisko hula

Sobota, 26 grudnia 2009, 8:25
Aktualizacja: 19:18
Autor: rylit
Jelenia Góra: Zimy brak, lodowisko hula
Fot. rylit
Choć na razie najchłodniejsza pora roku w odwrocie, o jej kalendarzowym bycie przypomina sztuczne lodowisko w Parku Zdrojowym. Czynne jest od kilku dni. Amatorów ślizgawki nie brakuje. Wielu z nich na łyżwach pożegna stary i przywita Nowy Rok.

Lodowisko było już zainstalowane w tym miejscu dwa lata temu i po roku nieobecności – w ubiegłym roku działało na Zabobrzu – powróciło. Gospodarzem obiektu jest Międzyszkolny Ośrodek Sportu w Jeleniej Górze. Korzystanie z lodowiska jest płatne, ale dzięki dofinansowaniu przez miasto z opłat zwolnieni są: dzieci, uczniowie, studenci emeryci i renciści. Lodowisko czynne jest codziennie, jednak jego funkcjonalność zależy od aktualnej temperatury powietrza. Jeśli słupek rtęci wskazuje wyżej niż 10 stopni Celsjusza w plusie, lodowisko jest nieczynne.

Podobnie jak w poprzednich sezonach ślizgawka udostępniona jest mieszkańcom w określonych godzinach (9.00 do 11.00 – 12.00 do 14.00 –15.00 do 17.30 –18.30 do 20.30). Przerwy przeznacza się na prace konserwatorskie na lodzie oraz inne roboty organizacyjne. Bilet kosztuje 2.50 zł. Przy lodowisku czynna jest wypożyczalnia łyżew, w której za wypożyczenie łyżew na jedną turę trzeba zapłacić 3.50 zł.

Ślizgać się może jednocześnie około 80 osób. Dzieciom powinni towarzyszyć dorośli. Czynna jest prowizoryczna przebieralnia na świeżym powietrzu, są przenośne ubikacje. Korzystający narzekają – podobnie jak w latach poprzednich – na brak szatni. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione rzeczy osobiste.

Tegorocznym hitem na lodowisku ma być sylwester i „lodowa gala” przy muzyce i tańcach. To pierwsza w Cieplicach plenerowa impreza sylwestrowo-noworoczna. Ślizgawka będzie czynna do końca marca 2010.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group