Środa, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7472
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zielone światło z listkiem konopi na ulicach naszego miasta

Piątek, 9 grudnia 2011, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Zielone światło z listkiem konopi na ulicach naszego miasta
Fot. Agrafka
Niedozwolona akcja zapoczątkowana we Wrocławiu dotarła już do Jeleniej Góry. Policja przestrzega, że za takie nielegalne działania grożą mandaty.

Nielegalna Akcja Zielone Światło to ogólnopolskie przedsięwzięcie Inicjatywy Wolne Konopie mające na celu, jak twierdzą organizatorzy, pokazanie światu problemu kryminalizacji obywateli zażywających marihuanę.

Problem ten dotyka bezpośrednio 800 tysięcy ludzi w Polsce. Pomysłodawcy akcji twierdzą, że przyklejenie liścia konopi na zielone światło to manifest obywateli, z którymi państwo polskie prowadzi regularną wojnę.

Przyklejenie naklejki imitującej butelkę alkoholu na światło czerwone ma przestrzec młodych ludzi i kierowców przed skutkami jakie powoduje nadużywanie legalnego alkoholu. Czerwone światło każe stać, a zielone – gdzie trafiają kontury listka konopi – pozwala jechać dalej.

To happening, który działa na umysły kierowców bardziej, niż kampania społeczna prowadzona w TV za ogromne pieniądze. Członkowie inicjatywy podkreślają, że Polska jest jednym z nielicznych krajów europejskich, w którym sadzenie konopi indyjskiej jest zakazane.

Policja przestrzega, że tego typu nielegalne akcje traktowane są jako zaśmiecanie, i są to wykroczenia, za które grozi mandat karny w wysokości 100 zł. W Jeleniej Górze jednak KMP nie otrzymała żadnych zgłoszeń od kierowców. Część z nich jest oburzona, gdyż nalepki ograniczają widoczność świateł, część jednak z uśmiechem patrzy na nowe kształty sygnalizacji świetlnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (76)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group