Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3911
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zdrojowy Teatr Animacji i… UFO

Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:25
Aktualizacja: 5:25
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Zdrojowy Teatr Animacji i… UFO
Fot. TEJO
– Nie widzę przeszkód, aby przekazać placówce w tymczasowe użytkowanie budynek po byłych warsztatach przy ulicy Wolności – mówi zastępca prezydenta miasta Miłosz Sajnog. ZTA pilnie poszukuje bowiem doraźnej siedziby na nadchodzący sezon.

Do końca remontu Teatru Zdrojowego w Cieplicach zostało jeszcze co najmniej kilka miesięcy, a nowy sezon artystyczny tuż. ZTA, gospodarz placówki w Cieplicach, nie może w tym roku liczyć na sale alternatywne: zarówno „Muflon” jak i budynek przy ulicy Bankowej będą w remoncie. – Nie będziemy mieli gdzie pracować. Na wrzesień zapowiedzieliśmy tylko trzy spektakle. Jest ryzyko, że przestaniemy zarabiać – mówi Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji.

Na przetrwanie ostatniego „tułaczego” sezonu placówce potrzebna jest siedziba. Wiele wskazuje na to, że będzie to budynek byłych warsztatów szkolnych przy ulicy Wolności. Jeszcze nie tak dawno temu mieściła się tam dyskoteka i klub UFO. – Nie widzę przeszkód, aby przekazać ten obiekt teatrowi animacji – powiedział Miłosz Sajnog, zastępca prezydenta miasta. Wcześniej poprzedni użytkownik musi go urzędowi zdać.

Jak mówi Bogdan Nauka, wnętrze obiektu nie jest w najlepszym stanie. – Można jednak przeprowadzić choćby pobieżny remont, aby przetrwać te kilka miesięcy – dodaje szef ZTA. Wcześniej – kiedy jeszcze sale innych placówek kultury były dostępne, teatr płacił za wynajem i to niemało. – Na pewno znacznie mniej będzie kosztowało dostosowanie kilku pomieszczeń do naszych potrzeb – przewiduje Bogdan Nauka.

W nadchodzącym sezonie ZTA zamierza zrealizować trzy premiery. Teatr będzie kontynuował też pracę w objazdach. Jak w minionych miesiącach dojedzie ze swoimi przedstawieniami, niewielkimi formami scenicznymi, do szkół i przedszkoli. Jak mówi B. Nauka, taki tryb pracy mocno odbija się jednak na sprzęcie, który – przenoszony z miejsca na miejsce – szybciej się niszczy. To także wysiłek dla pracowników technicznych, którzy na własnych plecach muszą nosić ciężkie wyposażenie placówki.

To wszystko skończy się w sezonie 2011/12, kiedy to ZTA ma nadzieję rozpocząć kolejny sezon w jednym z najnowocześniejszych teatrów w Polsce, jakim po remoncie będzie cieplicki Teatr Zdrojowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group