Piątek, 17 września
Imieniny: Justyny, Franciszka, Roberta
Czytających: 5567
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdolna młodzież przedstawiła „Kartotekę”

Niedziela, 20 marca 2016, 14:07
Aktualizacja: 14:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zdolna młodzież przedstawiła „Kartotekę”
Fot. Przemek Kaczałko
Młodzieżowy zespół teatralny STA–ART ma za sobą ósmą premierę. W sobotni wieczór (19.03) podopieczni Łukasza Dudy zaprezentowali publiczności zgromadzonej w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury „Kartotekę” wg Tadeusza Różewicza.

Grupę STA-ART tworzą młodzi aktorzy w wieku 13-19 lat i po raz kolejny pokazali, że przyszłość jeleniogórskiej sceny teatralnej pod tym względem jest niezagrożona. - Jestem bardzo zadowolony, że oni się dogadują na tej scenie. Bardzo często słyszymy, że gimnazjaliści z licealistami nie dogadują się, a tutaj jest wręcz przeciwnie. Cieszę się, że są dzieciaki, które uczestniczą w tych warsztatach od pierwszej klasy gimnazjum do ostatniej klasy liceum, jak Janek Łuć – stwierdził Łukasz Duda, który po premierze mógł odetchnąć z ulgą, nie kryjąc zadowolenia z występu swoich podopiecznych.

- Jestem zadowolony przede wszystkim z tego, że udało im się wytrwać w tej pracy, która nie była najłatwiejsza i w tym, że faktycznie udało im się opowiedzieć całą „Kartotekę” z pełnym dodatkiem, który dopisał Różewicz. Kompozycja wszystkich tych fiszek, o których Różewicz bardzo często mówił została dzisiaj wypowiedziana na scenie – wyznał reżyser spektaklu Łukasz Duda.

- Nie bylibyśmy sobą (grupa STA-ART i Teatr Odnaleziony), gdybyśmy nie nadawali temu wszystkiemu troszeczkę nowego wyrazu, troszeczkę bardziej współczesnych znaczeń i myślę, że o to też chodziło Różewiczowi. Ta historia i treść są ponadczasowe i o wielu tych rzeczach staraliśmy się dzisiaj na scenie opowiedzieć – dodał reżyser.

W spektaklu zagrali: bohater - Kirył Pietruczuk, Jan Łuć, chór starych bogów w narracji - Filip Łeszega, Krzysztof Nyderek, Tomasz Wolski, baletmistrz - Szymon Stęchły, ten co szczeka na tych żywych i tych nie - Maciej Zawodny. Tancerze (z których żaden nie tańczy) - Afrodyta Daskalakis, Aleksandra Gałka, Dobromiła Młynarska, Gabriel Chadaj, Gosia Kukiel, Jagoda Maląg, Julia Byszkowska, Maria Oziemska, Magda Mamzer, Monika Załupska. Poza snem (w procesie) - Natalia Giecewicz, Wiktoria Jukniewicz. Opracowanie muzyczne - Kirył Pietruczuk, Miłosz Andrzejewski, Mateusz Wójcik. Opracowanie plastyczne - Magdalena Rzeszutek, dźwięk - Robert Kuryś, Piotr Pawlak. Światło - Łukasz Izdebski. Scenariusz i reżyseria Łukasz Duda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group