Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5728
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zdejmują niebezpieczny azbest – bez informowania mieszkańców

Piątek, 28 września 2012, 7:29
Aktualizacja: 10:13
Autor: Angela
Jelenia Góra: Zdejmują niebezpieczny azbest – bez informowania mieszkańców
Fot. Jakub Thauer
– Jestem oburzona – mówi pani Marta z budynku przy ul. Wolności 305 w Cieplicach, z którego wczoraj ściągano azbestowe płyty. – Pracownicy są ubrani od stóp do głów w kombinezony, mają na twarzach maski, a mieszkańców nawet nie zawiadomiono o zagrożeniu. Mam małe dzieci, nieświadoma niczego pootwierałam okna, wywiesiłam pranie…– dodaje lokatorka.

W tej sprawie mieszkańcy tzw. Osiedla Fampowskiego zadzwonili do nas wczoraj (27 września). Prosili o natychmiastową reakcję i pomoc.

- Przecież przy takich pracach powinniśmy chronić siebie i przede wszystkim nasze dzieci. Pył azbestowy powoduje raka. Tymczasem nic nie wiedzieliśmy o tym, że takie niebezpieczne prace prowadzone są tuż pod naszymi oknami. Sprawa wyszła na jaw, kiedy zaciekawiłam się tymi kombinezonami robotników, zaczęłam dopytywać, co robią. Czy to nie jest świadome narażanie zdrowia i życia lokatorów? – pyta pani Marta.

Próbowaliśmy się wczoraj skontaktować z prezesem Spółdzielni Fampa, jednak był on nieuchwytny. Dzisiaj otrzymaliśmy taką odpowiedź od rzecznika prasowego Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

- Informuję, że prezes SM "Fampa" oświadczył, iż na klatkach schodowych Spółdzielnia rozwiesiła informacje o ściąganiu płyt, które zawierały azbest i stosowne uwagi, związane z potrzebą zamykania okien na czas tej pracy - pisze Cezary Wiklik, rzecznik prasowy UM Jelenia Góra. Na okoliczność rozwieszenia ogłoszeń o pracach związanych ze ściąganiem płyt Spółdzielnia posiada dokumentację fotograficzną - dodaje C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1203
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group