Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 5176
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zbadają ruch pod Szrenicą

Wiadomości: Szklarska Poręba
Poniedziałek, 20 listopada 2017, 7:31
Aktualizacja: 18:52
Autor: WAC
Fot. WAC
Firma ze Szklarskiej Poręby przez kilka miesięcy będzie pracować nad wykonaniem studium komunikacyjnego wraz z koncepcją organizacji ruchu w centrum miasta, w związku z rozważanym zamknięciem dla ruchu kołowego odcinka ul. 1 Maja, od ul. Jedności Narodowej do ul. Kilińskiego.

W ramach prac koncepcyjnych firma, która została wybrana spośród ośmiu, które przysłały swoje oferty do Urzędu Miasta będzie badała natężenie ruchu w okresie zimowego oraz letniego szczytu turystycznego na odcinku ul. 1 Maja, który samorządowcy chcieliby zamienić w deptak.

Wykonawca zlecenia ma też określić, jakie byłyby koszty takiego rozwiązania i jakich wymagałoby ono rozwiązań formalnych, czyli uzgodnień, decyzji, opinii, opracowań projektowych oraz jaki byłyby jego uwarunkowania środowiskowe.

Przypomnijmy. Władze Szklarskiej Poręby rozważają wyłączenie z ruchu odcinka jednej z głównych ulic miasta w ograniczonym zakresie np. tak, aby dostawy towarów do sklepów odbywały się tylko w określonych godzinach. Być może ograniczenia będą miały miejsce jedynie w okresie wzmożonego ruchu turystycznego, zaś poza tzw. sezonem auta będą jeździć tak jak obecnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group