Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6817
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Zbadają ruch pod Szrenicą

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 7:31
Aktualizacja: 18:52
Autor: WAC
Szklarska Poręba: Zbadają ruch pod Szrenicą
Fot. WAC
Firma ze Szklarskiej Poręby przez kilka miesięcy będzie pracować nad wykonaniem studium komunikacyjnego wraz z koncepcją organizacji ruchu w centrum miasta, w związku z rozważanym zamknięciem dla ruchu kołowego odcinka ul. 1 Maja, od ul. Jedności Narodowej do ul. Kilińskiego.

W ramach prac koncepcyjnych firma, która została wybrana spośród ośmiu, które przysłały swoje oferty do Urzędu Miasta będzie badała natężenie ruchu w okresie zimowego oraz letniego szczytu turystycznego na odcinku ul. 1 Maja, który samorządowcy chcieliby zamienić w deptak.

Wykonawca zlecenia ma też określić, jakie byłyby koszty takiego rozwiązania i jakich wymagałoby ono rozwiązań formalnych, czyli uzgodnień, decyzji, opinii, opracowań projektowych oraz jaki byłyby jego uwarunkowania środowiskowe.

Przypomnijmy. Władze Szklarskiej Poręby rozważają wyłączenie z ruchu odcinka jednej z głównych ulic miasta w ograniczonym zakresie np. tak, aby dostawy towarów do sklepów odbywały się tylko w określonych godzinach. Być może ograniczenia będą miały miejsce jedynie w okresie wzmożonego ruchu turystycznego, zaś poza tzw. sezonem auta będą jeździć tak jak obecnie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group