Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5461
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łysa Góra: Zawody o Puchar Aesculapa za nami

Czwartek, 22 stycznia 2009, 21:36
Aktualizacja: 21:40
Autor: Mateusz Banaszak
Na Łysej Górze odbyły się zawody w narciarstwie alpejskim o Puchar Aesculapa. Szkoła narciarska organizuje je co roku – dla swoich uczestnikow i narciarzy z Kotliny Jeleniogórskiej .

Zawody zostały przeprowadzone przy doskonałej pogodzie. Trasa slalomu giganta była odgrodzona, jednak ruch turystyczny odbywał się normalnie. Rywalizowano w kategoriach: dzieci młodsze, dzieci starsze, młodzicy i juniorzy młodsi.
Podczas imprezy udało się zrealizować krótki film dokumentujący wydarzenia - przy okazji można zobaczyć jak wygląda Łysa Góra podczas weekendu, z jej nartostradami. Fragment jest dostępny na stronie Aesculapa http://www.aesculap.com.pl/

Podczas zawodów mogliśmy zobaczyć w akcji dobrze jeżdżące dzieci, młodzików i juniorów młodszych z klubów dolnośląskich. Zawodnicy pruli w dół na znakomitych i dobrze przygotowanych nartach, ubrani w gumy, zaopatrzeni w kaski ochronne.. Ściganie się to nieodłączny element nauki jazdy na nartach i wychowania. Dzieci rywalizujące ze sobą podczas zawodów, wykonujące na co dzień wymuszone skręty, dzięki tego typu szkoleniu z wykorzystaniem wzajemnej rywalizacji, będą jeździć coraz skuteczniej, a w niedalekiej przyszłości być może zostaną nauczycielami narciarstwa.
W zawodach, brały udział następujące kluby z naszego regionu: SN i SKS AESCULAP ( Jelenia Góra), KSM ŁABSKI (Szklarska Poręba , KSM AS (Jelenia Góra i KS SZRENICA (Szklarska Poręba) oraz zawodnicy amatorzy.

Wyniki są dostępne na stronie Aeskulapa:
http://www.aesculap.com.pl/puchar_aesculapa_2009.pdf

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group