Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7937
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zatrzymany "alimenciarz"

Środa, 17 lutego 2021, 10:15
Autor: SG
Jelenia Góra: Zatrzymany "alimenciarz"
Fot. Straż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę, który poszukiwany był w celu odbycia 60 dni kary pozbawienia wolności za uporczywe uchylanie się od płacenia podatków.

W poniedziałek (15.02) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze wytypowali i zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym, podróżował 53-letni Polak. Sprawdzając jego dokumenty funkcjonariusze SG ujawnili, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w celu zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego zakładu karnego. Za uporczywe uchylanie się od płacenia podatków miał zasądzoną zastępczą karę 60 dni pozbawienia wolności. Mógł także wpłacić 9 tysięcy złotych, które sąd orzekł za popełnione przez niego przestępstwo. Mężczyzna tego samego dnia wpłacił wymaganą należność na konto bankowe sądu i został zwolniony.

Od początku 2021 roku funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 29 osób, które poszukiwane były przez wymiar sprawiedliwości i organy ścigania. Wśród poszukiwany znalazło się 23 Polaków oraz 6 cudzoziemców w tym dwóch obywateli Ukrainy, Litwin, Białorusin, Afgańczyk i Brytyjczyk.

Najwięcej, bo aż 15 poszukiwanych zatrzymanych zostało na terenie województwa dolnośląskiego gdzie funkcjonariusze z PSG w Zgorzelcu zatrzymali 6 poszukiwanych, natomiast funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry, Kłodzka oraz Wrocławia - Strachowic zatrzymali po trzech poszukiwanych. Od 11 poszukiwanych udało się wyegzekwować zaległe kary grzywny i po ich zapłaceniu osoby te zostały zwolnione. W ten sposób Skarb Państwa odzyskał 22 tysiące złotych - informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Twoja reakcja na artykuł?

16
33%
Cieszy
21
44%
Hahaha
2
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
4%
Złości
7
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
378
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group