Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Niedziela, 2 listopada
Imieniny: Bohdana, Tobiasza
Czytających: 9015
Zalogowanych: 31
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zarzuty i areszt za przywóz chemikaliów

Niedziela, 18 września 2022, 8:30
Autor: WAC
Region: Zarzuty i areszt za przywóz chemikaliów
Fot. archiwum
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, miejscowy sąd aresztował tymczasowo na dwa miesiące Rafała J. podejrzanego o przewóz oraz składowanie niebezpiecznych odpadów na terenie tego miasta.

Mężczyzna 18 sierpnia zorganizował transport niebezpiecznych odpadów z Opola do Bolesławca (chodziło m.in. o rozpuszczalniki, farby i lakiery znajdujące się w 24 pojemnikach o pojemności 1000 litrów każdy). Ponadto od 5 do 12 września podejrzany składował niebezpieczne odpady na terenie swojej posesji w Bolesławcu.

Rafał J. został zatrzymany 12 września 2022 roku. Wówczas funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu dokonywali oględzin i przeszukania jego posesji. Początkowo, telefonicznie Rafał J. poinformował policjantów, że przebywa w innym mieście. Jednakże w trakcie oględzin posesji, policjantka zauważyła go ukrywającego się pod jednym z pojazdów.

Po doprowadzeniu do Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, Rafałowi J. zostały przedstawione zarzuty przywiezienia z zagranicy bez wymaganego zgłoszenia lub zezwolenia odpadów niebezpiecznych. Podejrzany nie przyznał się do ich popełnienia i odmówił składania wyjaśnień. Prokurator skierował następnie skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. Za popełnione przestępstwa Rafałowi J. grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Nie jest to pierwsza sprawa, w której 49-letni mieszkaniec Bolesławca był podejrzany o przestępstwa przeciwko środowisku – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski. - 9 września przed Sądem Rejonowym Bolesławcu zapadł wyrok skazujący go za przewóz i składowanie niebezpiecznych odpadów na terenie Bolesławca w okresie od października 2020 roku do stycznia 2021 roku. Sąd wymierzył mu karę 1 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na 2 lata, grzywnę w wysokości 140 tysięcy złotych oraz nałożył obowiązek przekazania znajdujących się na jego posesji odpadów podmiotowi uprawnionemu do ich prawidłowej utylizacji. Orzeczenie nie jest prawomocne.

Twoja reakcja na artykuł?

5
38%
Cieszy
1
8%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
46%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy w mijającym roku zmarł ktoś z Twojej rodziny albo dobry znajomy?

Oddanych
głosów
460
Tak
65%
Nie
35%
 
Głos ulicy
Marsz równości w Jeleniej Górze
 
Warto wiedzieć
Co się stanie, gdy będziesz robił 100 pompek każdego dnia?
Rozmowy Jelonki
Julia przed swoim najważniejszym do tej pory startem w szachowej karierze – Olimpiadzie w Kazachstanie
 
Kultura
"Relaksujący teatr" w Starej Kamienicy
 
Karkonosze
Dzień zadumy karkonoskich ratowników
 
Nekrologi
1 listopada – na cmentarzach tłoczno
 
Aktualności
Co robić gdy w Szklarskiej Porębie pada deszcz?
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group