Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 6805
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zapuszczone mienie kolejowe

Niedziela, 22 listopada 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: KAM
REGION: Zapuszczone mienie kolejowe
Gryfowski dworzec w latach świetności.
Fot. Archiwum
Gryfowski dworzec od wielu lat raczej straszy niż przypomina wizytówkę miasta. Samorządowcy chcą to zmienić i postanowili zwrócić się do Polskich Kolei Państwowych o modernizację obiektów, które znajdują się na terenie gminy.

Pismo do PKP, które są właścicielem obiektów kolejowych, aby uporządkowały swoje nieruchomości w tym wieżę ciśnień, skierowano na początku listopada. Kolejowe nieruchomości są w fatalnym stanie: przez lata nie były użytkowane i mają ujemny wpływ wizytówkę miasta. W dodatku okolice zniszczonych budynków przyciągają margines społeczny i nie należą do najbezpieczniejszych, szczególnie po zmierzchu.

– Wystąpiliśmy do PKP z wnioskiem odnowienie dworca kolejowego w Gryfowie i wieży ciśnień, te obiekty są w bardzo złym stanie technicznym. czekamy cały czas na odpowiedź – mówi Olgierd Poniźnik, burmistrza Gryfowa Śląskiego.

Dworzec PKP i wieża ciśnień to nie jedyne obiekty, które wymagają natychmiastowej modernizacji. W opłakanym stanie znajdują się także dwa wiadukty na ulicy Nad Stawami i Odrzańskiej. W tym przypadku kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza, chodzi także o dojazd do miejsc wypoczynkowych i różnych placówek oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
520
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group