Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7112
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zapuszczone mienie kolejowe

Wiadomości: REGION
Niedziela, 22 listopada 2009, 9:38
Aktualizacja: 9:39
Autor: KAM
Gryfowski dworzec w latach świetności.
Fot. Archiwum
Gryfowski dworzec od wielu lat raczej straszy niż przypomina wizytówkę miasta. Samorządowcy chcą to zmienić i postanowili zwrócić się do Polskich Kolei Państwowych o modernizację obiektów, które znajdują się na terenie gminy.

Pismo do PKP, które są właścicielem obiektów kolejowych, aby uporządkowały swoje nieruchomości w tym wieżę ciśnień, skierowano na początku listopada. Kolejowe nieruchomości są w fatalnym stanie: przez lata nie były użytkowane i mają ujemny wpływ wizytówkę miasta. W dodatku okolice zniszczonych budynków przyciągają margines społeczny i nie należą do najbezpieczniejszych, szczególnie po zmierzchu.

– Wystąpiliśmy do PKP z wnioskiem odnowienie dworca kolejowego w Gryfowie i wieży ciśnień, te obiekty są w bardzo złym stanie technicznym. czekamy cały czas na odpowiedź – mówi Olgierd Poniźnik, burmistrza Gryfowa Śląskiego.

Dworzec PKP i wieża ciśnień to nie jedyne obiekty, które wymagają natychmiastowej modernizacji. W opłakanym stanie znajdują się także dwa wiadukty na ulicy Nad Stawami i Odrzańskiej. W tym przypadku kwestia bezpieczeństwa jest najważniejsza, chodzi także o dojazd do miejsc wypoczynkowych i różnych placówek oświaty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Gość 22-11-2009 11:35
Wystarczy popatrzeć na budynki PKP stojące w Jeleniej, masakra - jak sie jedzie do hurtowni tam umiejscowionych to sie człowiek zastanawia czy mu cos na głowę nie spadnie. PKP wymaga, ale o nieruchomości nie dba. Dziwię się dlaczego są zwalniani z płacenia odsetek od zaległych podatków. Oni by nie podarowali, szok, może ktoś z nimi wreszcie zrobi porządek.
~LS 22-11-2009 12:41
A PKP we Lwówku jest takie wspaniałe? Zobaczcie wszystkie budynki PKP jadąc pociągiem na trasie Lwówek-Jelenia Góra. Prosi się aż o pomstę do nieba
~teesa 22-11-2009 15:27
Dworzec we Wleniu (i jakaś budowla typu barak obok) może służyć za scenerię do jakiegoś horroru...
~Dolny Śląsk 22-11-2009 22:04
DOLNOŚLĄZAK. Dworce kolejowe na Dolnym Śląsku to budynki zabytkowe o szczególnej architekturze. Dziwię się, że konserwator zabytków nie położył na nich jeszcze swojej "łapy". Najwyższa pora. Po spełnieniu funkcji, dla których te budynki zostały kiedyś stworzone, pora na ich rewitalizację dla innych celów. Pomysłów jest mnóstwo. Warto by miejscowi samorządowcy zrobili "coś tam, coś tam......"
~ 22-11-2009 22:09
DOLNOŚLĄZAK. Olgierd wieżę w Ciebie , że z tego dworca uczynisz coś wspaniale żyjącego, tak ja w Lubomierzu wykrzesałeś imprezę ogólnopolską.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group