Podczas pierwszego etapu prac, który rozpoczął się w 2010 r. wykonano roboty renowacyjne i konserwatorskie 18. nagrobnych kapliczek oraz barokowych rzeźb i epitafiów na murze wokół kościoła. Drugi etap, który ruszył z początkiem tego roku (2013), zakładał wymianę dachów w kaplicach, budowę nowego muru i drenaży, ekspozycję kolejnych epitafiów, ustawienie dodatkowych latarni i monitoringu, montaż krat w dwóch kaplicach oraz zabezpieczenie przechylonej kaplicy i muru z epitafium.
Został również zagospodarowany teren poprzez wymianę nawierzchni alejek parkowych z asfaltobetonu na bruk granitowy, odwodniono go 420 m sieci kanalizacji deszczowej, posadzono krzewy ozdobne m.in. rododendrony, ustawiono 15 stylizowanych ławek, stanęło 30 latarni, zamontowano sześć kamer podłączonych do centrum w Straży Miejskiej, wykonano iluminację kaplic oraz kościoła.
Ponadto zostały zamontowane dwie gabloty wystawowe, wykonano ściany żelbetowe w ciągu muru cmentarnego do ekspozycji wielkogabarytowych epitafiów i zespołu rzeźb, naprawiono kraty w kaplicach i bramy wejściowe do zabytkowego parku, zainstalowano infokiosk.
W ramach projektu wydano również monografię w języku polskim i niemieckim o zespole barokowych kaplic nagrobnych wraz z informacjami o jeleniogórskich mieszczanach, którzy byli w nich pochowani.
Projekt ,,Rewitalizacja zespołu barokowych kaplic nagrobnych w Jeleniej Górze wkładem w ochronę europejskiego dziedzictwa kulturowego”finansowany był przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska- Saksonia 2007-2013 oraz z budżetu Miasta Jelenia Góra. Partnerem projektu było Stowarzyszenie Pielęgnacji Sztuki i Kultury Śląska z siedzibą w Görlitz.