Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 13356
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Z wizytą u seniorów

Czwartek, 31 marca 2022, 6:04
Autor: 112
Mysłakowice: Z wizytą u seniorów
Fot. Archiwum Policji
Mł.asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkała się z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Działania te oparte są głównie o realizację programu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”.

Policjantka omówiła działania prewencyjne prowadzone przez policję jeleniogórską skierowane na bezpieczeństwo seniorów. Głównym celem było uczulenie słuchaczy i ich rodzin oraz znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu ich działania oraz w przypadku kiedy dojdzie do przestępstwa, w jaki sposób reagować. Policjantka omówiła działanie oszustów metodą na wnuczka, córkę, policjanta, pracowników społecznych oraz oszustwa za pośrednictwem telefonu komórkowego – fałszywe smsy, oszustwa na blika czy „spoofing”.

Przypomniała seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania .

Policjantka mówiła również o noszeniu elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność na drodze i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec funkcjonariuszka rozdała materiały promujące bezpieczne zachowania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz "na sobie" jakikolwiek tatuaż?

Oddanych
głosów
1075
Tak
11%
Nie
61%
Zamierzam sobie zrobić
3%
Nigdy sobie nie zrobię
25%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Akcja "Gruchot"
 
Turystyka
Dramat w górach
 
112
Seniorzy z policją
 
Polityka
O herbie powiatu
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group