Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 2758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Z wizytą u seniorów

Czwartek, 31 marca 2022, 6:04
Autor: 112
Mysłakowice: Z wizytą u seniorów
Fot. Archiwum Policji
Mł.asp. Beata Sosulska –Baran z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze spotkała się z seniorami w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach. Działania te oparte są głównie o realizację programu „Pogranicze bezpieczne dla seniorów”.

Policjantka omówiła działania prewencyjne prowadzone przez policję jeleniogórską skierowane na bezpieczeństwo seniorów. Głównym celem było uczulenie słuchaczy i ich rodzin oraz znajomych na działanie oszustów, których ofiarami padają najczęściej osoby starsze, samotnie mieszkające. Wskazanie sposobu ich działania oraz w przypadku kiedy dojdzie do przestępstwa, w jaki sposób reagować. Policjantka omówiła działanie oszustów metodą na wnuczka, córkę, policjanta, pracowników społecznych oraz oszustwa za pośrednictwem telefonu komórkowego – fałszywe smsy, oszustwa na blika czy „spoofing”.

Przypomniała seniorom założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikację „Moja Komenda”, dzięki której można odnaleźć dzielnicowego, który opiekuje się rejonem zamieszkania .

Policjantka mówiła również o noszeniu elementów odblaskowych, które poprawiają naszą widoczność na drodze i dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Seniorzy, którzy wzięli udział w spotkaniu podzielili się swoim doświadczeniami. Na koniec funkcjonariuszka rozdała materiały promujące bezpieczne zachowania.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
10%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group