Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 8034
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z taką kamizelką do bezpieczeństwa

Sobota, 28 marca 2009, 8:33
Aktualizacja: 8:39
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Z taką kamizelką do bezpieczeństwa
Fot. rylit
Dojedziesz do celu cało zakładając kamizelkę odblaskową, którą kierowca musi zauważyć. Takie jest założenie wspólnej akcji „Jeżdżę bezpiecznie”, pomysłu cyklistów, straży miejskiej i policji. Wczoraj organizatorzy przekazali mundurowym kłujące w oczy wdzianka. Będą one wręczane rowerzystom przy różnych okazjach.

Dzięki uprzejmości właścicieli Hotelu i Restauracji Caspar Roberta i Grażyny Futerhendlerów w sali kominkowej odbyło się wczoraj symboliczne przekazanie pierwszych stu kamizelek odblaskowych dla Izersko-Karkonoskiego Towarzystwa Kolarsko-Narciarskiego. Pomysłodawcą projektu „Jeżdżę bezpiecznie” jest szef towarzystwa, Zbigniew Leszek.

Nic nie była by warta cała akcja bez sponsorów i instytucji użyteczności publicznej. Przedsięwzięcie wspierają: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, reprezentowany przez wiceszefa Romana Kutego, firma Philips oraz hotel i restauracja Caspar reprezentowane przez Roberta Futerhendlera.

Obecny na spotkaniu był zastępca naczelnika policji drogowej w Jeleniej Górze Krzysztof Brodowski oraz młodszy inspektor straży miejskiej Grzegorz Rybarczyk. Pojawili się na spotkaniu bracia Bolesław i Mieczysław Osipikowie, znani z uprawiania turystyki rowerowej, którzy jak i inni rowerzyści są zainteresowani zwiększeniem bezpieczeństwa wszystkich miłośników jednośladów.

Chociaż różne zadania stoją przed instytucjami reprezentowanymi na spotkaniu, wszyscy ich przedstawiciele byli zgodni, że taka akcja jest bardzo potrzebna szczególnie teraz przed rozpoczęciem sezonu rowerowego.
Zaprezentowano następnie kamizelkę. Jest ona koloru jaskrawo pomarańczowego z elementami odblaskowymi co sprawia, że rowerzysta ubrany w nią jest widoczny już ze 150 m. Kamizelki są w dużych rozmiarach co pozwala na założenie ich na odzież wierzchnią cyklistów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group