Niedziela, 3 lipca
Imieniny: Jacka, Tomasza
Czytających: 2285
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Z Bolkiem i Lolkiem zdobyli Dziki Zachód

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 8:13
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 7:53
Autor: Mestra
Jelenia Góra/Sobieszów: Z Bolkiem i Lolkiem zdobyli Dziki Zachód
Fot. Mestra
W niedzielne (29.06.) południe sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury "Muflon" zapełniła się wojowniczymi Indianami, dzielnymi kowbojami i nieustraszonymi szeryfami. Prawie 200 osób przyszło na ostatnią przed wakacjami imprezę z cyklu "Poranki Rodzinne".

Razem z Bolkiem i Lolkiem, Wodzem Orle Pióro, Dolores i Mary Lou, uczestnicy Poranka wybrali się na malowniczy, chociaż niebezpieczny Dziki Zachód, aby poznać świat kowbojów, Indian, rozległych prerii i dzikich bizonów.

Po projekcji pierwszej bajki z serii "Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie", Wódz Orle Pióro nauczył najmłodszych indiańskiego tańca i pieśni wojowników, a zaraz po tańcu, podczas warsztatów plastycznych dzieci wraz z rodzicami namalowały mityczne totemy swoich rodzin. W trakcie warsztatów plastycznych nagrywany był również reportaż - stały punkt porankowych spotkań. Tym razem uczestnicy zmierzyli się z pytaniem: "Dlaczego Dziki Zachód był dziki?"

Po motywach indiańskich i kolejnej bajce z Bolkiem i Lolkiem nadszedł czas, aby poznać bardziej rozrywkową stronę życia na Dzikim Zachodzie - Dolores i Mary Lou zaprosiły małych i dużych do wspólnego zatańczenia country. Łatwa do opanowania choreografia tańca liniowego i niezwykle energetyczna muzyka sprawiły, że już po kilku chwilach tańczyli prawie wszyscy.

Na zakończenie organizatorzy nagrodzili maluchy, które zebrały największą liczbę słoników w specjalnym programie lojalnościowym oraz wszystkich pozostałych uczestników Poranka. Każde dziecko dostało również pamiątkowy dyplom uczestnictwa w Porankach Rodzinnych 2013/2014. Specjalną nagrodę w postaci pięknej poduszki ufundowanej przez firmę Lillop - kraina poduszek, otrzymała najmłodsza - miesięczna uczestniczka niedzielnego spotkania.

Kolejne porankowo-bajkowe spotkanie odbędzie się we wrześniu. Już dzisiaj organizatorzy zapowiadają, że na dzieci i rodziców czekać będą wspaniałe polskie bajki, ciekawe zabawy i nowe niespodzianki.

Cykl Poranków Rodzinnych dofinansowany był z budżetu Miasta Jelenia Góra. Patronat medialny sprawuje: Jelonka.com, Muzyczne Radio oraz telewizja internetowa Strimeo TV. Poranki wspierają: Czekoladziarnia w Jeleniej Górze, Hotel Gołębiewski, Hotel Sandra Spa, Klocki z Charakterem – Interaktywna wystawa klocków LEGO w Karpaczu, Jelenia Plast Sp. z o.o. i Termy Cieplickie Sp. z o.o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group