Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 4269
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Z angielskim za pan brat

Piątek, 27 lutego 2009, 15:36
Aktualizacja: 15:48
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Z angielskim za pan brat
Fot. Angela
Dawid Kuncewicz, Izabella Sigrist oraz Wojciech Łukowski to uczniowie jeleniogórskich gimnazjów, którzy udowodnili, że angielszczyznę opanowali na szóstkę. Zwyciężyli w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, który odbył się dzisiaj w Gimnazjum numer 3 w Jeleniej Górze.

Jak mówi organizatorka, Monika Andrzejewska, dzisiejszy konkurs językowy był dla uczniów rozgrzewką przed egzaminem gimnazjalnym. W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści będą musieli bowiem zmierzyć się z językiem angielskim na testach końcowych.

Jednak – jak się okazało – dla 23 uczniów z sześciu jeleniogórskich gimnazjów, którzy najlepiej wypadli w konkursach szkolnych i dostali się na eliminacje do Gimnazjum numer 3, angielski to „łatwizna”. Do napisania przygotowanych zadań testowych organizatorzy przewidzieli 60 minut. Uczniowie na rozwiązanie zadań potrzebowali jednak tylko 20 minut.

– Zadania były prostsze niż na konkursie szkolnym – mówili tuż po napisaniu testu Kamil Zwierzchowski, Dawid Kuncewicz, Paulina Paszczyk oraz Maja Przybycień z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Najtrudniejsze w tym wszystkim było wyłapanie potrzebnych informacji z odsłuchiwanych scenek, pozostałe części były banalne.

Gimnazjaliści z „Żeroma” dodają, że słownictwo i gramatyka w dwudziestu dwóch zadaniach, jakie mieli do rozwiązania, były na poziomie średnio zaawansowanym, i że nie spodziewali się, że będzie tak łatwo.

– Sporo czasu uczymy się już tego języka i dzięki temu nie mieliśmy większych problemów z rozwiązaniem testu – mówili Mateusz Zackiewicz, Wojtek Łukawski, Kuba Domaradzki i Magdalena Soja.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że trójka uczestników zajęła drugie miejsce i dla nich zorganizowano dodatkowy etap ustny. Nagrodzeni odjechali z konkursu z dyplomami oraz torbami pełnymi książek do dalszej nauki angielskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group