Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6044
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Z angielskim za pan brat

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 27 lutego 2009, 15:36
Aktualizacja: 15:48
Autor: Angela
Fot. Angela
Dawid Kuncewicz, Izabella Sigrist oraz Wojciech Łukowski to uczniowie jeleniogórskich gimnazjów, którzy udowodnili, że angielszczyznę opanowali na szóstkę. Zwyciężyli w międzyszkolnym konkursie języka angielskiego, który odbył się dzisiaj w Gimnazjum numer 3 w Jeleniej Górze.

Jak mówi organizatorka, Monika Andrzejewska, dzisiejszy konkurs językowy był dla uczniów rozgrzewką przed egzaminem gimnazjalnym. W tym roku po raz pierwszy gimnazjaliści będą musieli bowiem zmierzyć się z językiem angielskim na testach końcowych.

Jednak – jak się okazało – dla 23 uczniów z sześciu jeleniogórskich gimnazjów, którzy najlepiej wypadli w konkursach szkolnych i dostali się na eliminacje do Gimnazjum numer 3, angielski to „łatwizna”. Do napisania przygotowanych zadań testowych organizatorzy przewidzieli 60 minut. Uczniowie na rozwiązanie zadań potrzebowali jednak tylko 20 minut.

– Zadania były prostsze niż na konkursie szkolnym – mówili tuż po napisaniu testu Kamil Zwierzchowski, Dawid Kuncewicz, Paulina Paszczyk oraz Maja Przybycień z Gimnazjum nr 4 w Jeleniej Górze. Najtrudniejsze w tym wszystkim było wyłapanie potrzebnych informacji z odsłuchiwanych scenek, pozostałe części były banalne.

Gimnazjaliści z „Żeroma” dodają, że słownictwo i gramatyka w dwudziestu dwóch zadaniach, jakie mieli do rozwiązania, były na poziomie średnio zaawansowanym, i że nie spodziewali się, że będzie tak łatwo.

– Sporo czasu uczymy się już tego języka i dzięki temu nie mieliśmy większych problemów z rozwiązaniem testu – mówili Mateusz Zackiewicz, Wojtek Łukawski, Kuba Domaradzki i Magdalena Soja.

Po sprawdzeniu prac okazało się, że trójka uczestników zajęła drugie miejsce i dla nich zorganizowano dodatkowy etap ustny. Nagrodzeni odjechali z konkursu z dyplomami oraz torbami pełnymi książek do dalszej nauki angielskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Rudebwoy 27-02-2009 18:31
Brawo, brawo :) Angielski to piękny, łatwy język... Nie to co niemiecki :/
~Pawełeczek 27-02-2009 19:49
Pewnie, tylko w naszym regionie pracodwacy wymagają języka niemieckiego ;( Nic tylko stąd emigrować, gdzie? do Anglii
~rada dla młodzieży 27-02-2009 20:35
aj nid łerk, noł drinkin, gud inglisz, hard łerkin ol dej, fajf dolars perauer, pliz!- zapiszcie sobie na kartce, potem jak wyjedziecie za ocean, dzwoni się do domofonu i recytuje, jest szansa na życiowy sukces przy tych cenach waluty
~ali 28-02-2009 0:53
"ajm luking for e dżob, eny dżob, for paunds en auer, pliz" - to wersja na Wyspy.
HAVA_NAGILA 28-02-2009 19:27
Yeah , sure .
~pateksan 1-03-2009 23:43
hava anglia:P łerhauz, piking, paking! Fasta fasta lejzi bastard. Dosc wyglupow, znajomosc angielskiego naprawde pozwala poszerzac horyzonty!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group