Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7911
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Wywiozą starocie i niebezpieczne odpady

Wtorek, 14 października 2008, 14:37
Aktualizacja: 15:16
Autor: Ania/Mar
Mieszkańcy Jeleniej Góry i Karpacza, którzy chcą się pozbyć starych mebli czy sprzętu AGD oraz innych przedmiotów mogą to zrobić bezpłatnie w Karpaczu od przyszłego piątku do niedzieli, czyli w dniach od 15 do 17 października. Natomiast w Jeleniej Górze akcja potrwa miesiąc, od 15 października do 14 listopada.

Wystarczy zgłosić chęć udziału w akcji i wystawić przedmioty przed budynkiem.
W Karpaczu akcji nadano hasło „Posprzątajmy Nasze Miasto” zachęcają: Bogdan Malinowski, burmistrz Karpacza oraz Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Karpaczu. Osoby, które chcą skorzystać z zorganizowanego wywozu rzeczy ponadgabarytowych muszą do 14 października zgłosić to telefonicznie pod numerem 075-76-19-502.

Natomiast w Jeleniej Górze przeprowadzona będzie akcja zbiórki odpadów problemowych w następujących kategoriach.
Papier i tektura, lampy fluorescencyjne i inne odpady zawierające rtęć, urządzenia zawierające freon, baterie i akumulatory oraz niesortowane baterie i akumulatory zawierające te baterie.
Odbierane będą również zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne takie jak pralki, lodówki, chłodziarki, zamrażarki, zmywarki, kuchenki, elektryczne płyty grzejne, mikrofalówki, grzejniki elektryczne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, rozdrabniacze, młynki do kawy, zegary natomiast nie będą odbierane elementy zdemontowane z tych urządzeń.

Zbierany będzie również drobny sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz opakowania zawierające pozostałości substancji niebezpiecznych lub nimi zanieczyszczone oraz meble.
Odpady zbierać będzie MPGK według harmonogramu który jest dostępny na stronie internetowej -http://www.jeleniagora.pl/www/index.php?option=com_content&task=view&id=690&Itemid=1

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group