Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 5950
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Wymuszali haracz – staną przed sądem

Środa, 30 grudnia 2015, 11:22
Aktualizacja: 11:26
Autor: P–O
Jelenia Góra: Wymuszali haracz – staną przed sądem
Fot. Archiwum
Prokuratura Rejonowa w Jeleniej Górze prowadzi śledztwo przeciwko mieszkańcom Jeleniej Góry: 23–letniemu Adrianowi B. oraz 26–letniej Marioli P. Podejrzani są oni o dokonanie napadu rabunkowego i wymuszeń rozbójniczych na osobie Damiana F. Do przestępstw tych doszło w okresie od 19 do 22 grudnia w Kopańcu i Jeleniej Górze.

19 grudnia około godziny 17.00 Adrian B., Mariola P. wraz z dwoma dotychczas nieustalonymi mężczyznami przyjechali do prowadzonego przez pokrzywdzonego pensjonatu. Tam Adrian B. zaczął dusić właściciela pensjonatu żądając wydania 2000 złotych. Wraz z pozostałymi sprawcami groził mu przy tym zabójstwem, pobiciem jego konkubiny oraz porwaniem dziecka.

- Pokrzywdzony obawiając się spełnienia tych gróźb wydał oprawcom żądaną kwotę. Odchodząc Adrian B. oświadczył, iż od tego czasu pokrzywdzony będzie mu płacić haracz. Sprawcy zagrozili swojej ofierze, że jeśli powiadomi o zaistniałym zdarzeniu policję, wówczas wrócą i spalą mu dom – informuje prokurator okręgowy Ewa Węglarowicz-Makowska.

Dwa dni później Adrian B. zatelefonował do pokrzywdzonego i zażądał 400 złotych. Damian F. pojechał do Jeleniej Góry na jedną ze stacji paliw i przekazał żądaną sumę. Nazajutrz był kolejny telefon, tym razem chodziło o 1000 złotych.

- Damian F. widząc, że sprawcy nie dadzą mu spokoju, mimo obaw o życie, powiadomił policję. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać przestępców na gorącym uczynku. Dlatego wraz z pokrzywdzonym udali się do miejsca, gdzie miał sprawcom przekazać pieniądze. W momencie, gdy wręczył Adrianowi B. oraz Marioli P. żądaną gotówkę, do akcji wkroczyli policjanci, którzy ich zatrzymali. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania kolejnych dwóch podejrzanych w tej sprawie – dodaje Ewa Węglarowicz-Makowska.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Jeleniej Górze sąd zastosował wobec Adriana B. i Marioli P. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi im kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group