Poniedziałek, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 8118
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Wykują tunel pod Śnieżką?

Poniedziałek, 18 lutego 2008, 15:23
Aktualizacja: Wtorek, 19 lutego 2008, 8:08
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Wykują tunel pod Śnieżką?
Niemiecka wizja przyszłości Śnieżki... Nieco żartobliwa, ale kto wie?
Fot. Archiwum
Nie tylko Polacy pragną lepszej komunikacji przez Karkonosze. Jej usprawnienie jest marzeniem także Czechów. Nie wykluczają, że zainwestują w… tunel pod najwyższym pasmem Sudetów!

Obecnie dojazd dla naszych południowych sąsiadów jest taką samą udręką jak dla nas. Mają tego dość i postanowili działać. Jak? Donosi o tym Polskie Radio Wrocław w swoich poniedziałkowych serwisach. – Czesi walczą o nowy szlak do Polski. Wśród propozycji jest droga przez Przełęcz Karkonoską, albo nawet tunel pod Karkonoszami – podaje PRWr.

Zdaniem cytowanej przez radio wójt Podgórzyna Anny Latto, skorzystają na tym i Polacy, bo łatwiej byłoby dojechać do Spindlerowego Młyna, jednego z większych czeskich kurortów narciarskich.

Na budowę drogi nie godzi się jednak Karkonoski Park Narodowy. O tym, czy może ona zostać zastąpiona przez tunel pod głównym pasmem Karkonoszy zdecydują specjaliści. – Koszt szacowany jest na 100 milionów złotych – podała rozgłośnia.

Pomysł budowy tunelu pod Karkonoszami nie jest nowy. Rozpowszechnili go jeszcze Niemcy, a ostatnio o inwestycji głośno zrobiło się za sprawą Macieja Gałęskiego z Euroregionu Nysa. Jednak jego zapowiedź możliwości wybudowania takiego tunelu spotkała się z ostrą krytyką.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group