Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 16087
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Wycinają drzewa. Czy tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu?

Sobota, 10 grudnia 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Wycinają drzewa. Czy tylko chore i zagrażające bezpieczeństwu?
Fot. Archiwum
Mieszkańcy Zabobrza alarmują, że Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa wycina ostatnie z drzew, jakie pozostały w „betonowej dzielnicy” miasta. Ostatnio pod piłę poszły trzy drzewa na placu zabaw przy ul. Noskowskiego.

– Obudził mnie dźwięk pił mechanicznych. Okazało się, że panowie wycinają drzewa na placu zabaw. Zainteresowana podeszłam. Panowie mają ponoć zgodę od urzędu miasta i powodem jest zagrożenie dla dzieci przebywających na placu. Przecież zdrowe drzewa nigdy nie zawala się na głowę dziecka! Zróbcie coś z tym zanim powycinają nam wszystkie drzewa na Zabobrzu. Jakim prawem urząd wydaję takie pozwolenia?! Widziałam na liście do ścięcia wiele innych drzew na Zabobrzu – napisała do nas zaniepokojona jeleniogórzanka, które chce zostać anonimowa.

Dariusz Gębura, kierownik Administracji Osiedli Zabobrze II i III z Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej tłumaczy, że były to drzewa zdeformowane i posiadały zaburzoną statykę, przez co były niebezpieczne dla bawiących się pod nimi dzieci.

- Szczególne niebezpieczeństwo zagrażało dzieciom bawiącym się bez opieki na wyślizganych przez lata, pochyłych pniach tych drzew. Jeśli doszłoby tam do upadku dziecka z takiego drzewa, kto by za to odpowiadał? Poza tym w przyszłym roku chcemy stworzyć tam plac zabaw z prawdziwego zdarzenia. Zostanie on doposażony w drewniane elementy i ogrodzenie. Na wszystkie wycinki drzew mamy pozwolenia z wydziału ochrony środowiska. Poza tym wycinamy tylko te drzewa, które jako zagrażające bezpieczeństwu zostały nam zgłoszone przez mieszkańców – mówi Dariusz Gębura z JSM.

Na potwierdzenie swoich słów przesłał nam zdjęcia drzew przed wycinką. W tym roku JSM ma zezwolenia na wycięcie drzew przy ul. Noskowskiego 4 i suchej topoli nieopodal budynku nr 10. Wodnik wytnie też drzewo przy ul. Noskowskiego 6, które rośnie bezpośrednio przy hydrancie wody. Kilka drzew samosiejek pod piłę pójdzie też wiosną przy ul. Noskowskiego 3.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
366
Jest nowy
8%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
 
Aktualności
W płot po głębszym
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group