Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4465
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Współpraca powiatu z Muzeum Karkonoskim

Wtorek, 16 czerwca 2020, 7:30
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2020, 12:32
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Współpraca powiatu z Muzeum Karkonoskim
Fot. Starostwo Powiatowe
W poniedziałek (15.06) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze spotkali się przedstawiciele placówki kultury Urzędu Marszałkowskiego oraz władz powiatu jeleniogórskiego. Celem było podpisanie porozumienia dotyczącego współpracy obu organizacji.
To kolejne porozumienie, które podpisujemy z jednostką organizacyjną Urzędu Marszałkowskiego. Bardzo się cieszę z tego powodu - nie tak dawno podpisaliśmy porozumienie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w kwestii bezpieczeństwa - przypomniał Krzysztof Wiśniewski, starosta jeleniogórski.
Myślimy o propozycji dla szkół - lekcje o regionie: dla nauczycieli, a następnie dla uczniów. W podstawie programowej są godziny na regionalizmy i mam wrażenie, że nie są optymalnie wykorzystane. Mamy tak piękny region, z bogatą historią, że powinniśmy uczyć nas wszystkich o historii pięknego regionu - dodał K. Wiśniewski.
Jesteśmy w Karkonoszach razem, działamy na podobnych płaszczyznach. Chciałbym, aby wspólnie udało nam się podnieść poziom wiedzy o historii regionu. Chciałbym chociażby, aby mieszkańcy naszego regionu nie mylili Gerharta Hauptmanna (laureata literackiej Nagrody Nobla) z Wlastimilem Hofmanem (wspaniałym malarzem, symbolistą). Marzy mi się, aby mieszkańcy wiedzieli kim byli Walonowie - dawni poszukiwacze kamieni szlachetnych i nie byli myleni z laborantami. Marzy mi się, abyśmy dobrze się czuli w Królestwie Ducha Gór i był on dla nas łaskawy - podkreślił Przemysław Wiater, dyrektor Muzeum Karkonoskiego.

Zajęcia mają być prowadzone w sposób zdalny, aby jak największa grupa odbiorców miała do nich dostęp.

Twoja reakcja na artykuł?

10
83%
Cieszy
2
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1157
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group